مرحله چهارم سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی + زمان فروش، قیمت و نوع خودرو آبان ۱۴۰۲

ثبت نام سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در آبان ماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

مهدی تقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آغاز مرحله چهارم فروش خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه خودرو، اظهار کرد: سامانه یکپارچه بعد از ظهر فردا _شنبه بیست‌وششم آبان‌ماه_ برای مرحله چهارم فروش خودروهای وارداتی باز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مرحله چهارم فروش خودروهای وارداتی تا روز دوشنبه بیست‌ونهم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، افزود: قیمت قطعی و علی‌الحساب خودروها براساس جدولی است که پیش از این اعلام شد.

مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: ساعت دقیق بازگشایی سامانه پس از اطلاعیه‌ای که فردا اعلام می‌شود مشخص خواهد شد، قرار است یک یا دو خودرو برای فروش به این مرحله اضافه شود.

زمان ثبت نام سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی

گفتنی است براساس اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه، آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفاً جهت انتخاب خودروهای اعلامی از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ در دسترس است.

در این مرحله متقاضیان می‌توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی را انتخاب کنند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

سامانه ثبت نام خودرو وارداتی

سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی به نشانی saleauto.ir مشخصات فنی خودروهای عرضه شده را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

https://esalecar.ir/ نیز آدرس اینترنتی سامانه یکپارچه است.

محصولات سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی

خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ کرمان خودرو Hyundai Tucson ۱۹,۶۸۶,۱۱۹,۵۳۴
۲ کرمان خودرو Hyundai Elentra ۱۷,۵۷۵,۳۲۱,۴۸۲
۳

کرمان خودرو

Hyundai Accent ۱۴,۹۲۵,۸۰۷,۶۶۴
۴ معین خودرو ایرانیان

Toyota

Coralla ۱۲۰۰ CC ۱۷,۳۲۸,۰۰۰,۰۰۰
۵ کوشا خودرو نگین KIA Sonet ۱۷.۴۷۳.۰۰۰.۰۰۰

تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می. شود.

خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت علی الحساب
۱ کرمان خودرو Hyundai Creta ۱۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۲ معین خودرو ایرانیان Toyota Coralla 1500 CC ۱۵,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۳ ایران خودرو Dangfeng Shainmax ۱۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

جزئیات ثبت نام خودرو وارداتی

 • قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.
 • قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارائه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می‌شود.
 • مطابق مصوبه شورای رقابت، ملاک قیمت قطعی خودرو، رقم محاسباتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خواهد بود که متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.
 • مبلغ پرداختی در صورتی که علی‌الحساب اعلام شده باشد، پس از فراخوان اولیه به صورت ۵۰% قیمت خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می‌شود و در خصوص موارد مندرج در جدول شماره یک و همچنین مواردی که قیمت قطعی خودرو تا زمان دریافت پیامک اعلام شود، شرکت می‌تواند به صورت کامل قیمت قطعی را دریافت کند.
 • عدم واریز وجه حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌شود.
 • حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه است و واردکنندگان باید حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوت‌نامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.
 • در صورت تأخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تأخیر در تحویل مقرر در آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نیست.
 • تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.
 • آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در جدول فوق در این مرحله خودرو جدید انتخاب کنند.
 • در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی به قوت خود باقی است.
 • اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.
کد خبر 704841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.