فایده شکر در درمان زخم های عفونتی

شناخت خواص و فواید شکر، شکر اصلی‌ترین مواد انواع خوراکی‌ها، تفاوت قند و شکر، درمان زخم‌های عفونتی فایده شکر، مواد مغذی و معدنی در شکر، چهار تاثیر منفی مصرف شکر زیاد بر روی بدن، دانستن مضرات شکر و۹ کاربردهای غیر خوراکی شکر را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.

به گزارش خبرنگار ایمنا، برخی از افراد در مصرف شکر زیاده روی می‌کنند، اما باید گفت شکر مجزا از مضرات ناشی از مصرف بیش از حد فواید و خواص زیادی هم برای سلامت دارد. افراد زیادی سعی می‌کنند تا در با یک رژیم غذایی سالم، در حد متعادل از این ماده شیرین استفاده کنند تا از فواید آن برای سلامتی بدن بهره مند شوند. اما در مقابل رژیم غذایی سرشار از قندهای تصفیه شده می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. مشکلاتی چون چاقی و ضعف سیستم ایمنی بدن.

شکر اصلی‌ترین مواد انواع خوراکی‌ها

شکر از اصلی‌ترین مواد تشکیل‌دهنده انواع خوراکی‌ها همچون شکلات‌ها، کیک‌ها، بیسکویت‌ها در سراسر جهان است و مردم کشورهای مختلف حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه انواع قهوه، پودینگ و برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند.

از فواید شکر مرطوب کننده طبع، حلق، سینه، شش و پاک کننده رطوبت‌های آنها و سریع‌النفوذ و برای تقویت ارواح و کبد و حل کنندگی نفخ و امعاء و تولید خون هنجار و تقویت و استحکام اعصاب و استخوان‌ها و جلوگیری از پیری زودرس و رفع اخلاط سوداوی و عارضه‌های مربوط به آن و در تغذیه مریض سریع الاثر و مفید فایده بسیار است.

شکر در ترکیب با داروهای مناسب دیگر برای صافی و خوبی صدا و تسکین قولنج و رفع درد ناف و گرفتگی‌های روده‌ها و پاک نمودن زبان و تنگی مجاری ادرار و از بین بردن سرفه و تب‌های ابتدایی و پاک کننده چرک و زخم و خارش و جرب و از بین بردن گوشت اضافی و برص و بسیاری دیگر استعمال می‌شود. گرد آن برای بند آوردن خون اعضا قطع شده و مجروح و تمیز نمودن جراحات و رویانیدن گوشت جدید آن مؤثر است.

فاید شکر درمان زخم های عفونتی است

تفاوت قند و شکر

بسیاری از افراد فکر می‌کنند قند و شکر دو محصول متفاوت می‌باشند، اما ترکیب و فرمول قند و شکر کاملاً شبیه به یکدیگر است، قند و شکر در علم بیوشیمی به نام ساکارز شناخته می‌شوند که این ساکارز از یک مولکول گلوکز و یک مولکول فروکتوز تشکیل شده است قند کریستال‌های شکر یا همان ساکارز فشرده شده می‌باشد که از نظر مولکولی و شیمیایی هیچ فرقی با شکر ندارند.

تفاوت قند و شکر در شکل آنهاست وگرنه از نظر تغذیه‌ای تفاوتی ندارند، برای تولید قند از شکر درجه یک استفاده نموده، ابتدا شکر را با آب در حل کن مخلوط کرده و شربتی به نام کلروس I با Brx=۶۰ تولید کرد. همچنین شربت باید رنگش شفاف‌تر و سفید تر باشد (چون قند از شکر سفیدتر است) و برای گرفتن رنگ از محلول از رنگ‌بری استفاده کرد.

درمان زخم‌های عفونتی فایده شکر

بعضی از زخم‌ها در صورت عفونت به سختی با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شوند، در برخی نقاط جهان حتی مردم پول کافی برای خرید آنتی‌بیوتیک ندارند. تحقیقات نشان داده از جمله فواید شکر درمان زخم‌های عفونی است، گفته می‌شود شکر برای درمان زخم بسیار مفید است. در برخی از مناطق فقیر نشین زیمباوه برای درمان زخم‌ها روی آنها شکر قرار می‌دهند. شکر بر روی زخم مانع از رشد باکتری‌ها می‌شود.

مواد مغذی و معدنی در شکر

شکر تولید شده از منابع طبیعی مانند نیشکر یا چغندر حاوی میزان زیادی فسفر، کلسیم، آهن، منیزیم و پتاسیم هستند. با این حال باید توجه داشت که در شکر تصفیه شده این میزان مواد مغذی و معدنی بسیار کم هستند.

چهار تأثیر منفی مصرف شکر زیاد بر روی بدن

افزایش دسترسی به محصولات عاری از گلوتن روند این تغییرات را برای افرادی که دوست ندارند غلات را از صبحانه خود حذف کنند، راحت‌تر کرده است. بسیاری از افرادی که از محصولات عاری از گلوتن استفاده می‌کنند نه تنها احساس بهتری ندارند، بلکه حالشان بد تر هم می‌شود. مشکل اصلی در اینجا مواد حذف شده از غذا نیست، بلکه شکر و غلات تصفیه شده‌ای بوده که به غذا اضافه شده است.

هرگاه ماده‌ای از غذا حذف شود، ماده‌ای دیگر برای ثبات، افزایش طول عمر یا بهبود بافت به آن اضافه می‌شود. مثلاً غذاهای بدون قند حاوی الکل قند بوده و غذاهای بدون چربی حاوی چربی دست‌ساز و شکر اضافی هستند. غذاهای بدون گلوتن هم از این قانون مثتثنی نبوده و سرشار از قند هستند. لازم به ذکر است که این غذاها عموماً حاوی آردهای تصفیه شده کم ارزش هستند که بدن شما با آنها مثل قند تصفیه شده رفتار می‌کند.

اگر اخیراً اقدام به مصرف غذاهای عاری از گلوتن کرده‌اید، اما تأثیری احساس نمی‌کنید، ممکن است قند غذای شما به صورت‌های زیر عامل این مشکل باشد که عبارتند از:

- شکر زیادی باعث مقاومت در برابر انسولین و اضافه وزن می‌شود

- شکر زیاد روی هرمون‌های شما تأثیر می‌گذارد

- شکر زیاد باعث تغذیه میکروب عفونی روده می‌شود

- شکر زیاد باعث برافروختگی در بدن می‌شود

مضرات شکر را بشناسید

- پوسیدگی دندان‌ها

- ایجاد دیابت

- احساس خستگی مزمن

- افزایش خطر بیماری‌های التهابی روده

- کاهش مس در بدن

- افزایش چسبندگی پلاکت‌های خون به یکدیگر

- افزایش ترشح اسید معده

- ایجاد پوکی استخوان (استئوپروز)

- افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب

- ایجاد آلرژی غذایی

- افزایش میزان چربی کبد

۹ کاربردهای غیر خوراکی شکر کدامند؟

١ - اسکراب خانگی برای بدن

بلورهای شکر شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی دارند. این بلورها خاصیت لایه‌برداری قوی و فوق‌العاده برای بدن دارند. تنها با ترکیب چند قاشق شکر دانه درشت با مواد دیگر می‌توانید یک اسکراب خانگی مؤثر برای بدنتان تهیه کنید. برای تهیه این اسکراب به شکر و روغن نیاز دارید. شما می‌توانید از هر روغنی مانند روغن زیتون، بادام یا کانولا استفاده و این دو را باهم ترکیب کنید. پس از ترکیب شکر و روغن، خمیر ایجادشده را در حمام روی پوست خود بمالید و سپس آبکشی کنید. نتیجه شگفت‌انگیز است و پوست شما تازه، صاف و لایه‌برداری شده‌است.

٢ - تغذیه مناسب گیاهان و گل‌ها

همه ما گل‌ها و گیاهان را دوست‌داریم و در خانه خود از آنها نگهداری می‌کنیم. اما وقتی گل‌ها را چیده و به خانه می‌آوریم عمر آنها کوتاه‌بوده و خیلی زود پژمرده می‌شوند. به همین علت برخی از افراد ترجیح می‌دهند در خانه خود از گل‌های مصنوعی استفاده کنند. اما با ترکیب تنها سه قاشق شکر و دو قاشق سرکه در یک چهارم فنجان آب، محلولی به دست می‌آید که باعث تغذیه و طولانی‌تر شدن عمر گل‌های طبیعی خواهدشد. در حقیقت شکر ریشه گیاهان را تغذیه کرده و سرکه نیز از رشد باکتری‌ها در گلدان جلوگیری می‌کند. با این روش شما می‌توانید گلدان روی میز غذاخوری خود را به مدت بیش از یک روز نگهداری کنید.

٣ - خلاص شدن از شر کرم‌های باغچه

آیا باغ یا باغچه شما هم دچار آفت شده‌است؟ برخی از ما باغچه‌های زیبایی در حیاط پشت خانه خود داریم که طعمه انگل‌های ناخواسته و آزار دهنده شده و ریشه‌های گیاهان ما را آلوده کرده‌اند. برای خلاص شدن از شر این کرم‌های لوله‌ای (نماتد) به صورت طبیعی، به ازای هر ٢٤ متر مربع مساحت باغچه، ٢, ٢٥ کیلوگرم شکر نیاز دارید. این ماده باعث افزایش مواد ارگانیک و ایجاد یک محیط نامناسب برای کرم‌ها خواهدشد.

۴ - تله خانگی برای زنبورها

شما هم با مشکل زنبور در خانه خود روبه‌رو هستید؟ نیش زنبور بسیار دردناک بوده و می‌تواند باعث عفونت بشود برخی از افراد به دلیل مجاورت با کندو داران از مزاحمت این حشرات رنج می‌برند. روش خلاصی از دست این زنبورها نیز بسیار آسان است کافی‌است کمی محلول آب و شکر درست کنید و پس از جوشاندن، آن را داخل یک شیشه ریخته و لب پنجره قرار دهید. با این روش، زنبورها جذب شده و به دام می‌افتند.

۵ - کشتن سوسک‌ها

سوسک‌ها نیز ازجمله حشرات مزاحمی هستند که بسیاری از مردم سراسر جهان با آنها مشکل دارند و جالب‌تر آن‌که این حشره با وجود جثه کوچکش به راحتی می‌تواند آرامش را از زنان یا دختران جوان سلب کند. سوسک‌ها در زباله، آشپزخانه یا زیرزمین یا هر جای دیگری که باشند یا پرواز می‌کنند یا عادی هستند، و حشرات بسیار آزاردهنده‌ای هستند. اما با کمک شکر و بیکینگ‌پودر به راحتی می‌توانید از شر این موجودات مزاحم خلاص شوید. مقدار مساوی شکر و بیکینگ‌پودر را با هم مخلوط کنید و آن را در مکان‌های آلوده اسپری کنید. شکر سوسک‌ها را جذب کرده و بیکینگ‌پودر آنها را می‌کشد. با این روش ساده شما می‌توانید خانه‌ای ایمن و سلامت داشته باشید.

۶- تمیز کردن لوازم برقی آشپزخانه

این روزها هر آشپزخانه به لوازم برقی مانند غذا ساز و آسیاب برقی مجهز است که پس از استفاده و تمیز کردن آن کمی سخت خواهد بود. به‌ویژه اگر قهوه یا ادویه داخل آن ریخته شده باشد که طعم و بوی آن نیز داخل دستگاه باقی می‌ماند. برای تمیز کردن این لوازم، یک فنجان شکر را برای چند دقیقه داخل دستگاه ریخته و آن را روشن کنید. سپس شکرها را خالی کرده و دستگاه را با آب یا با کمک یک اسفنج بشویید.

فاید شکر درمان زخم های عفونتی است

٧ - تازه نگه داشتن کیک

آیا کسی هست که انواع کیک و شیرینی‌ها را دوست نداشته باشد، قطعاً بسیاری از ما عاشق خوردن شیرینی و کیک تازه هستیم، اما وقتی پس از مدتی کیک را از کابینت در می‌آوریم متوجه خشک یا خراب شدن آن شده و مجبور می‌شویم آن را دور بریزیم. اما می‌توانید با چند حبه قند یا شکر، کیک خانگی‌تان را برای مدت زمان بیشتری تازه نگهداری کنید.

٨ - پاک شدن لکه چمن

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از آبیاری چمن‌های باغ یا پارک، روی آنها نشسته و شلوار خود را کثیف کنید. خیلی نگران نشوید این لکه به آسانی و با استفاده از کمی شکر پاک می‌شود. کافی‌است با مخلوط شکر و کمی آب ولرم، یک خمیر نرم ساخته و آن را مستقیم روی لکه قرار دهید. پس از حداقل یک ساعت آن را بشویید. اگر لکه خیلی تیره بود بگذارید این خمیر زمان بیشتری روی لکه بماند و سپس آبکشی کنید.

٩ - جلوگیری از ماندگی پنیر

پنیرها پس از مدت زمانی طولانی ممکن است طعم، بو و کیفیت خود را از دست بدهند. برخی از مردم به دلیل همین تغییر در رنگ و بو و البته ایجاد کپک در پنیر تمایلی به نگهداری آن ندارند اما با کمک چند حبه قند می‌توان از بروز این تغییرات جلوگیری و مدت نگهداری آن را طولانی‌تر کرد.

کد خبر 529203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.