ثبت نام سامانه یکپارچه خودرو وارداتی ۱۴۰۳ + لیست و قیمت

انتخاب خودرو از سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در خرداد ۱۴۰۳ آغاز شد.

به گزارش ایمنا، شرایط انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی اعلام شد.

زمان ثبت نام سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی

ثبت نام برای متقاضیان واجد شرایط تا ساعت ۲۳:۵۹ روز چهارشنبه نهم خرداد ۱۴۰۳ ادامه دارد.

سامانه ثبت نام خودرو وارداتی

سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی به نشانی saleauto.ir مشخصات فنی خودروهای عرضه شده را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

محصولات سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی

متقاضیان می‌توانند سه محصول انتخاب کنند، در صورت تخصیص هر کدام از سه انتخاب (براساس اولویت متقاضی و ظرفیت خودرو انتخابی) قابلیت لغو سفارش و تغییر خودرو در مراحل بعدی وجود ندارد؛ پس از تخصیص خودرو و فراخوان از سمت شرکت عرضه کننده، در صورت عدم واریز وجه، متقاضی از لیست سامانه یکپارچه عرضه خودرو وارداتی حذف می‌شود.

هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نمی‌شود و انتخاب خودرو در سامانه صرفاً برای ثبت نام کنندگان مرحله اول که در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ حساب خود را بلوکه کرده‌اند، است.

الف- خودروهای دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی:

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش قطعی درمبادی ورودی
۱ برساوش Toyota Levin ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۴ ۲۰.۶۹۴.۴۰۰.۰۰۰
۲ برساوش Toyota Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid ۲۰۲۴ ۱۹.۷۳۶.۴۰۰.۰۰۰
۳ معین خودرو ایرانیان Honda Vezel ۲۰۲۳ ۲۰.۳۵۹.۰۰۰.۰۰۰
۴ پارس ساتر هوشمند Skoda SuperB ۲۲.۲۴۲.۴۰۰.۰۰۰
۵ آمیتیس گستر نگاه پیشگام NISSAN Sylphy ۱۷.۵۷۸.۴۰۰.۰۰۰
 • تبصره: قیمت مندرج در جدول شماره ۱، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌شود که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

  ب- خودروهای دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی:

  جدول شماره ۲- برآورد قیمت فروش محاسباتی علی الحساب در مبادی ورودی

ردیف نام شرکت نشان تجاری مدل قیمت فروش علی الحساب درمبادی ورودی
۱ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۲ معین خودرو ایرانیان Toyota Levin ۱۸۰۰ cc Hybrid ۲۰۲۳ ۱۹.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۳ معین خودرو ایرانیان Toyota Corolla ۱۲۰۰ cc ۲۰۲۳ ۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۴ راسا موتور خاور میانه Suzuki Jimny ۵ Door ۱۸.۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
۵ آذر یورد سال Honda City ۱۷.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰
 • تبصره ۱ - قیمت علی‌الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد. واردکنندگان می توانند پس از فراخوان اولیه و با دریافت ۵۰% قیمت علی الحساب نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی اقدام کنند.
 • تبصره ۲ - قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و متعاقباً در سامانه بارگذاری خواهد شد.
 • تبصره ۳ - عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه خودروهای وارداتی حذف می‌شود.
 • تبصره ۴ –کلیه شرکت‌های واردکننده باید مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام کنند، در صورت تاخیر در تحویل و … قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.
 • تبصره ۵ - تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت‌نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.
 • تبصره ۶ - آن دسته از ثبت نام کنندگان خودرو وارداتی که در مراحل قبل انتخاب خودرو انجام داده و در پرتال خود گزینه عدم تخصیص را مشاهده می‌کنند، در صورت تمایل نسبت به خودروهای ارائه شده در این مرحله، خودرو جدید انتخاب کنند.
 • تبصره ۷ - اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.
کد خبر 758104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.