«بانوی ملکوت» به چاپ ششم رسید

کتاب «بانوی ملکوت؛ نگاهی به حیات معنوی کریمه آل محمد، حضرت فاطمه معصومه (س)» اثر آیت‌الله علی کریمی‌جهرمی به همت موسسه بوستان کتاب منتشر شد.

به گزارش ایمنا، کتاب بانوی ملکوت پس از نگاهی اجمالی به قم در روایات و تحلیلی از آن در اخبار به بررسی ابعاد مختلف از حیات حضرت فاطمه معصومه (س) می‌پردازد و خاتمه کتاب به ذکر عالمانی می‌پردازد که در همجواری با دختر موسی بن جعفر قرین سعادت ابدی شده‌اند.

بعضی از اهم مباحث این اثر عبارتند از: شباهت حضرت معصومه (س) به حضرت زینب (س)، بیت‌النور یا محراب عبادت حضرت معصومه (س)، کرامت حضرت معصومه (س)، توسل به آن حضرت، تکریم حریم قم و حضرت معصومه (س)، اهتمام شیعه به زیارت حضرت معصومه (س) و تواضع بزرگان در آستانه آن حضرت.

بخشی از کتاب:

«جلالت قدر و عظمت حضرت فاطمه معصومه (س) از مسلمات است و مورد هیچ گونه ابهام و اجمال و یا سخن اشکال نیست، از این رو از رؤسای مذهب و زعمای دین، در همه اعصار برای آن بانوی آسمانی احترام فوق‌العاده قائل بوده و هستند و همگی در برابر آستان با عظمت و جلالش سر تعظیم فرود می‌آورند و تشرف به حرم مطهر آن حضرت را افتخار خود دانسته و به بوسیدن اعتاب به آن حضرت، سرفرازند و زیارت وی را مایه سعادت و خوشبختی دو جهان و نجات و رهایی خویشتن از عذاب الیم الهی می‌دانند.

از جمله این اعاظم و بزرگان آیت‌الله‌العظمی بروجردی بود که شخصیت بزرگ جهانی بود و زعیمی بلامنازع و تقریباً متفق علیه به‌شمار می‌رفت. یکی از اعلام از حواریون آن زعیم بزرگ نقل می‌کردند که صحبت این بود که ابن سعود در سفر به تهران برای ملاقات با ایشان به قم بیاید، آقا نپذیرفتند و موافقت نکرده، فرمودند: چون اگر به قم بیاید، به زیارت حرم حضرت معصومه (س) نمی‌رود و این توهین به آن حضرت است که با من ملاقات کنند، ولی به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) نرود.»

علاقه‌مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

کد خبر 580232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.