مکمل‌های مناسب برای تسکین علائم پارکینسون کدام است؟

مصرف مکمل‌هایی مانند ویتامین D، اسیدهای چرب امگا سه، ویتامین C و ویتامین E به تسکین علائم پارکینسون کمک شایانی می‌کند.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، بیماری پارکینسون یک اختلال پیش‌رونده است که بر سیستم عصبی و نقاطی از بدن که اعصاب را کنترل می‌کند، تاثیر می‌گذارد. رعایت یک رژیم غذایی متعادل مواد مغذی مورد نیاز بدن از جمله ویتامین‌ها و مواد معدنی را تامین می‌کند، مصرف بعضی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و دیگر ترکیبات به شکل مکمل ممکن است به تسکین بعضی از علائم بیماری پارکینسون کمک کند. در ادامه به بررسی مکمل‌های مناسب برای تسکین علائم پارکینسون می‌پردازیم:

ویتامین D

کمبود ویتامین D یک مشکل بسیار رایج است، افراد مبتلا به پارکینسون نسبت به عموم مردم در معرض خطر بیشتری قرار دارند. کمبود این نوع ویتامین ممکن است با شدت و پیشرفت بیماری در میان افراد مبتلا به پارکینسون ارتباط داشته باشد.

اسیدهای چرب امگا سه

نتایج بررسی‌های مختلف نشان می‌دهد که اسیدهای چرب امگا سه ممکن است برای افراد مبتلا به پارکینسون مفید باشد. امگا سه ممکن است از طریق طیف وسیعی از فرآیندها مانند جلوگیری از التهاب بدن مفید واقع شود.

ویتامین C

ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان است که می‌تواند نقش مهمی در کاهش سطح رادیکال‌های آزاد داشته باشد. سطح بالای رادیکال‌های آزاد می‌تواند باعث استرس اکسیداتیو شود و خطر آسیب سلولی و التهاب را به همراه داشته باشد. نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که کمبود ویتامین C ممکن است با بیماری پارکینسون ارتباط داشته باشد. این ویتامین به بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند، بنابراین کمبود آن باعث تشدید پیدا کردن بیماری پارکینسون می‎‌شود.

ویتامین E

به گفته متخصصان، مواد غذایی حاوی ویتامین E می‌تواند برای افراد مبتلا به بیماری پارکینسون مفید باشد. بنابراین لازم است افراد به ویژه کسانی که درگیر پارکینسون هستند، نسبت به مصرف این ویتامین غافل نشوند.

کد خبر 663343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.