ثبت نام فروش ایران خودرو طرح جایگزینی خودروهای فرسوده + قیمت، زمان و سایت

ایران خودرو طرح فروش فوق العاده محصولات خود (طرح خودروی فرسوده) را با موعد تحویل سه ماهه در آذر ۱۴۰۱ آغاز کرد.

به گزارش ایمنا، شرایط ثبت‌نام طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو در سایت این گروه خودروساز اعلام شد.

سامانه ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۱

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی esale.ikco.ir نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرآیند خرید خودرو در طرح مذکور شرکت کنند.

محصولات ایران خودرو

در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو (طرح جایگزینی خودروهای فرسوده) دو محصول سورن پلاس دوگانه‌سوز و پارس ای ال ایکس با موتور XU۷P با موعد تحویل ۹۰ روزه به مشتریان عرضه شده است.

طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ایران خودرو

ثبت نام ایران خودرو

ثبت نام در طرح جدید فروش ایران خودرو از روز شنبه مورخ بیست‌وششم آذر ماه آغاز و تا بیست‌وهشتم آذر ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

قیمت ایران خودرو

خودرو رنگ قیمت موعد تحویل
سورن پلاس دوگانه سوز سفید - مشکی - خاکستری متال - آبی کبود قیمت محصولات ماهانه بر روی سایت فروش ایران خودرو اعلام می‌شود و تعیین قیمت خودروی جایگزین در زمان واریز وجه مشتری و پس از اسقاط خودروی فرسوده و مجاز شدن مشتری برای ثبت نام خواهد بود ۹۰ روزه
پژو پارس ای ال ایکس با موتور XU۷P سفید - مشکی - خاکستری

نکته ۱: در صورت افزایش مبلغ بیمه، مالیات و سایر الزامات قانونی، مشتری متعهد به پرداخت مابه‌التفاوت است.

نکته ۲ :متقاضیان خرید محصولات ایران خودرو صرفاً از طریق سامانه شرکت ایران خودرو به نشانی ir.ikco.esale اقدام و از ثبت نام در سایت‌های غیر معتبر و با نشانی‌های مشابه، پرهیز کنند. واریز وجه در سایت اینترنتی ایران خودرو و پس از اعلام اسامی برندگان خواهد بود.

نکته ۳: مشتری می‌تواند جهت کسب اطلاعات از وضعیت قرارداد، صدور سند (فاکتور فروش) و پلاک خودروی ثبت نامی به پروفایل شخصی میز کار مشتری خود به نشانی اینترنتی : ir.ikco.esale وی ا ir.ikco.customer مراجعه کند.

زمان تحویل محصولات ایران خودرو

بر اساس اعلام ایران خودرو زمان تحویل خودروها سه ماهه خواهد بود.

ثبت نام در سایت ایران خودرو

 • متقاضی، با وارد کردن کد کاربری و کلمه عبور خود، به صفحه ثبت نام خود وارد می‌شود و خودرو را انتخاب می‌کند.
 • پس از انتخاب نوع ثبت نام توسط متقاضی به مرحله ثبت اطلاعات هویتی هدایت شده و نسبت به ایجاد / ویرایش پروفایل اقدام می‌کند.

نکته: متقاضیان می‌توانند قبل از انتخاب خودرو و روش ثبت نام نیز نسبت به ایجاد پروفایل در سایت مذکور اقدام کنند.

 • متقاضی باید اطلاعات خودروی فرسوده را ثبت و تأیید کند، پذیرش تبعات ناشی از عدم ثبت اطلاعات صحیح به عهده متقاضی است.
 • در پایان فرآیند ثبت نام در سامانه فروش ایران خودرو، به متقاضی (مالک خودروی فرسوده) کد پیگیری اختصاص داده می‌شود.
 • در صورت لزوم، مراسم قرعه کشی پس از پایان مهلت ثبت نام و با حضور مراجع نظارتی برگزار می‌شود.
 • اعلام منتخبین قرعه کشی (مالکین خودروهای فرسوده)، از طریق سایت فروش اینترنتیir.ikco.esale و یا ارسال پیامک اطلاع رسانی می‌شود. متقاضی باید با ورود به سایت، از نتیجه قرعه کشی " انتخاب یا عدم انتخاب " مطلع شود.
 • شرایط خودروی فرسوده در سامانه فروش ایران خودرو اعلام و فرآیند اسقاط از طریق سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انجام خواهد شد. فرد منتخب و تأیید شده باید ظرف مهلت حداکثر دو ماه، فرآیند اسقاط خودروی فرسوده خود را انجام داده و پس از ثبت تایید راهور در سیستم ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت وجه کامل خودرو را از طریق سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی: ir.ikco.esale واریز کند. در صورت عدم واریز وجه،ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی شده و تعیین تکلیف گواهی اسقاط صادر شده توسط ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور انجام می‌گیرد.

نکته ۱: در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز خریدار (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره حساب و یا شبای معرفی شده، مسترد می‌شود و هیچ‌گونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه شرکت نخواهد بود.

نکته ۲: در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف پرداخت نخواهد شد.

شرایط فروش ایران خودرو

 • به هر کد ملی فقط یک دستگاه خودرو تعلق می‌گیرد؛ در صورت ثبت نام، انتخاب و واریز وجه در این بخشنامه، در قرعه‌کشی بخشنامه همزمان و بخشنامه‌های بعدی، شرکت داده نمی‌شود.
 • انتقال امتیاز ناشی از انتخاب شدن در قرعه کشی به اشخاص ثالث (حتی به صورت وکالتی) ممنوع است.
 • شماره تلفن همراه معرفی شده باید به نام فرد متقاضی باشد.
 • فرد انتخاب شده، باید در مرحله واریز وجه، جهت انتخاب کد نمایندگی مطابق با استان محل سکونت (آدرس و کد پستی) اقدام کند.
 • امکان صلح در قرارداد وجود ندارد.
 • خودروی قابل ارائه از طریق این بخشنامه، از آخرین استاندارد زیست محیطی و مقررات اعلام شده و حاکم بر کشور در زمان تحویل خودرو، برخوردار خواهد بود.
 • امکان ثبت نام همزمان در سایر خودروسازان میسر نیست.

نکته: اطلاعات متقاضیان طرح مذکور از طریق سایت ایران خودرو به ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت ارسال می‌شود و همچنین قرعه‌کشی این بخشنامه مشابه با بخشنامه‌های جاری فروش فوق‌العاده انجام می‌شود تا پس از شناسایی متقاضیان حائز شرایط، امکان شرکت در قرعه کشی برای متقاضیان واجد شرایط، میسر شود.

ایران خودرو یکپارچه

شرایط اختصاصی بخشنامه ایران خودرو

 • ثبت نام برای مشتریان حقوقی میسر نخواهد بود.
 • متقاضیان طرح‌های فروش فوق العاده و یا پیش فروش جایگزینی خودروهای فرسوده غیر تاکسی که در بخشنامه‌های قبلی منتخب شده و ثبت نام یا واریز وجه کرده‌اند، امکان ثبت نام در این بخشنامه ندارند.
 • تحویل خودرو بر اساس اولویت بندی تعیین شده در قرعه کشی و سایر ضوابط ابلاغی کمیته خودرو خواهد بود.
 • انتخاب رنگ خودرو پس از اعلام اسامی منتخبین و توسط مشتری در زمان واریز وجه صورت خواهد گرفت.
 • خودروی ثبت نامی، از بیمه شخص ثالث برابر آخرین سقف قانونی ابلاغ شده در زمان تحویل خودرو برخوردار خواهد بود و در صورت افزایش قیمت بیمه شخص ثالث یا سایر الزامات قانونی، مشتری متعهد به پرداخت مابه‌التفاوت است.
 • اعلام شرایط و اطلاعات خودروی فرسوده توسط متقاضی خواهد بود و صحت کلیه اطلاعات درج شده خصوصاً مشخصات خودروی فرسوده و مالکیت آن و کد ملی، آدرس و کد پستی بر عهده متقاضی و در صورت تغییر یا اشتباه در اطلاعات ارائه شده، کلیه تبعات احتمالی ناشی از آن مانند تاخیر در تحویل و عدم جایگزینی خودروی فرسوده و عدم شماره گذاری خودروی جایگزین برعهده متقاضی است.
 • مشخصات مالک و خودروی فرسوده تحویلی به مرکز اسقاط باید با اطلاعات درج شده در سامانه فروش ایران خودرو مطابقت کامل داشته باشد.

نکته: با توجه به دستورالعمل‌های صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و به روز رسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری (سخا)، در صورتیکه مشتری در سامانه مذکور فاقد اطلاعات فردی و سکونتی بوده و یا بیشتر از یکسال از آخرین تاریخ به روز رسانی اطلاعات فردی و نشانی محل سکونت گذشته باشد، مشتری باید با مراجعه به سامانه سخا به آدرس ir.epolice.sakha://https نسبت به روز رسانی و یا ثبت آخرین اطلاعات خود اقدام کرده و پس از تایید توسط اداره پست تصویر نشانی ثبت شده در سامانه سخا را به نمایندگی محل ثبت نام خود تحویل کند. لازم به ذکر است تا زمانیکه برگه احراز سکونت توسط مشتری به نمایندگی ارائه نشود و یا اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری به درستی ارائه نشده باشد، خودروی جایگزین شماره گذاری نمی‌شود. همچنین علاوه بر اینکه سود تاخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت، هزینه پارکینگ و نگهداری خودرو از ایشان دریافت خواهد شد.

 • در صورت بروز هرگونه تاخیر احتمالی در تحویل خودرو در روش فروش فوق‌العاده با موعد تحویل ۹۰ روزه برابر ضوابط مندرج در قرارداد، معادل ۳۶ درصد سالیانه (۳ درصد ماهانه)، خسارت تاخیر به صورت روز شمار محاسبه و مطابق ضوابط قابل پرداخت خواهد بود.
 • امکان انصراف از ثبت نام تا قبل از پایان مهلت ثبت نام از طریق سایت و میز کار (پنل کاربری) میسر بوده و لیکن پس از واریز وجه به هیچ عنوان هیچ عنوان حق انصراف ندارد.
 • سامانه پیام کوتاه شرکت ایران خودرو به شماره ۳۰۰۰۹۶۴۴۰ است و تمامی پیامک‌های ارسالی از طریق شماره مذکور صورت خواهد گرفت.
 • این بخشنامه بر مبنای مجوز صادره به شماره نامه ۲۱۶۱۱۶/۶۰ مورخ ۰۷/‏۰۹/‏۱۴۰۱‬ تنظیم شده است.

نکته ۱: تشخیص واجدین شرایط بر عهده ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور است.

نکته ۲: اجرای فرآیند ثبت نام و قرعه کشی در سامانه ایران خودرو و تحت نظارت وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود.

نکته ۳: شرایط خودروهای فرسوده مطابق با آئین نامه‌های مرتبط (آئین نامه از رده خارج کردن خودروها فرسوده و آئین نامه موضوع ماده ۸ قانون هوای پاک و اصلاحات آن) است که در سایت فروش ایران خودرو به نشانی ir.ikco.esale بارگذاری شده است. پاسخگویی در خصوص ابهامات احتمالی، توسط ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت صورت می‌پذیرد.

نکته ۴: قبل از احراز صلاحیت دارنده خودروی فرسوده از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و اعلام منتخبین قرعه کشی از سوی سامانه فروش ایران خودرو و طی مراحل اسقاط خودروی فرسوده، متقاضیان امکان واریز هیچ‌گونه وجهی را به ایران خودرو نخواهد داشت.

نکته ۵: حداکثر مهلت اجرای فرآیند اسقاط خودروی فرسوده بر اساس ضوابط ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، پس از برنده شدن در قرعه‌کشی، از سوی آن ستاد دو ماه تعیین شده است. در صورت هرگونه تأخیر، عواقب آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

نکته ۶: متقاضیان واجد شرایطی که در قرعه کشی برنده شده باشند باید در مرکز اسقاط و قبل از اسقاط خودروی فرسوده با تنظیم اقرارنامه هرگونه ادعایی در خصوص نحوه استفاده از گواهی اسقاط صادر شده در سامانه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و ارزش آن را از خود سلب و ساقط کند.

نکته ۷: متقاضیان خودروی فرسوده که می‌خواهند وجه خودروی فرسوده و یا ارزش لاشه و یا امتیازات گواهی اسقاط را از مرکز اسقاط دریافت کنند نمی‌توانند در این طرح شرکت نمایند.

نکته ۸: قیمت فروش محصولات توسط شرکت ایران خودرو معادل قیمت مصوب فروش در زمان واریز وجه است. متقاضیان پس از طی مراحل تأیید احراز شرایط از سوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و انتخاب از طریق قرعه‌کشی در سامانه فروش ایران خودرو و طی مراحل اسقاط خودروی فرسوده به این شرکت معرفی می‌شوند و پس از آن امکان واریز وجه میسر خواهد بود.

نکته ۹: به اطلاع می‌رساند ثبت نام این بخشنامه همزمان با سایر بخشنامه‌های فروش فوق‌العاده انجام می‌شود و متقاضیان محترم فقط می‌توانند در یک بخشنامه ثبت نام کنند.

کد خبر 627152

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 36
 • نظرات در صف انتشار: 147
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • برهان حکیمی IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶
  27 10
  عالی
 • IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶
  46 22
  سلام در خصوص تحویل خودروی فرسوده، پول خودروی فرسودمو باید از کجا بگیرم میشه در این بابت توضیح بدین شرایطشو، پراید من 65تومن فروش میره، اگه اسقاط تحویل بدم، چطوری میشه؟
  • US ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
   93 29
   سلام اگه مالک خودرو فرسوده خودروی دیگری داشته باشد میتواند ثبت نام کند
  • Hm IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
   27 17
   هر خودروی فرسوده ای رو ۲۰ میلیون می خرند
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
   34 5
   سلام معمولا بابت خودروی فرسوده مبلغ ۱۰ میلیون بیشتر لحاظ نمیشودحتی خودروی شمابیشتراز۶۵باشد.فقط شانس اینکه بنام تون بیفته بیشتره وشما بایستی قیمت بازاروکارخانه رومقایسه کنید ببینیدواستون چه مبلغی محاسبه میشه
  • IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
   41 16
   هیچ پولی نمیدن همه ی اونایی هم که رفتن ماشینشونو اسقاط کردن مثل خر تو گل موندن به هیچ کدومشون هنوزم هیچ ماشینی تحویل ندادن بدبختا خیلی وقته که ماشینشونو اسقاط کردن ولی هنوزم پیامک واریز پول براشون نیومده
 • صابر IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  35 12
  سلام من تماس گرفتم با یکی از نیروهای محصول فروش ایران خودرو میگفت شما اگر برنده شوید ماشین فرسوده ی ک دارید باید ببرید اسقاط کنید بعد وجه ماشین ی ک تو قرعه رگ درامده رو پرداخت میکنید... تازه خودروهای ک فرسوده میشن هیچی پولی ب شما نمیدن... حالا من اینارو بهم گفتن محض اطلاع دوستان گفتم
 • محمدرضا IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  27 14
  طرح فرسوده
 • امینی IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  30 9
  سلام.بعد از اسقاط خودرو.باید کل پول ماشین مورد نظر واریز کنم؟؟؟؟بعنوان مثال پژو پارس ثبت نام کرده باشم باید 200میلیون کامل یجا واریز کنم؟؟؟ لطفا اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه
 • سردارمحمودی IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  31 23
  من یک پیکان 83 دارم می خواهم تعویض کنم
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
   24 5
   به سلامتی
  • قاسوم IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۱
   25 6
   موفق باشی خودتو محکم بگیر و ی کفش آهنی هم بساز....
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  24 13
  سلام پراید من ۸۰ میلیون خریدار داره اگه اسقاط بشه همین قیمته
 • شریفی IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  34 14
  نتایج فرسوده تاالان زده درحال بررسی لطفا پیگیری کنید
 • علی بدرخانی IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  15 7
  تعویض خودرو فرسوده
 • مریم رجبی IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  21 12
  الهی به امید تو
 • شاپور گلمحمدی IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
  17 10
  سلام امیدوارم برای حفظ محیط زیست و کاهش مصرف بنزین خودروی جایگزینی را بیشتر مد نظر قراردهند تا شهر از خودروهای پیر وبی کیفیت پاک شود
 • علی IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
  11 8
  سلام .جهت ثبت نام خودور فرسوده شرکت (حقوقی ) چکا ر باید بکنیم از چه سایتی باید ثبت نام کرد جهت ثبت نام واسه شرکت به جای کد ملی شناسه ملی هستش . ممنون میشم راهنمایی بفرمائید .
 • علی IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
  16 12
  سلام من پژو مدل 95داشتم واسه تعویض
 • حسن ترکمند IR ۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۸
  11 10
  سلام خداکنه برامن دربیاد؟
 • اکبرسیدمحمدلو IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
  28 5
  من یه پیکان فرسوده دارم مدل 79خداکنه برام یه پژوپارس دربیادثبت نام کردم
 • بهنام شجاعی IR ۰۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
  11 8
  سلام من پژو405فرسوده ثبت نام کردم جایگزین ماشین نوبشه قیمتش بیرون۷۵ میلیون هست الان من بایدچقدربپردازم یافرقی نمیکنه قیمت فرسودها یکیه دوستان لطفاً راهنمایی
  • مهدی IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۲
   13 4
   فرقی نمی کنه
 • بهنام شجاعی IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
  20 12
  سلام ازمبلغ تعیین شده مبلغ ماشین اسقاطی روکم میکنن یا نه چطوریاس
 • مهدی IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۹
  16 8
  سلام یک سال پیش از سایپا خودرو گرفتم بدهی داشتم فروختم الان یه پیکان دارام میشه ثبت نام کنم یا میگن یه سال پیش از خودرو ساز خودرو تحویل گرفتی ممنون میشم راهنمایی کنید
  • مهدی IR ۰۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۵
   17 8
   باید 48ماه گذشته باشه .
 • محمد IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۳۰
  26 4
  سلام یعنی خودرو فرسودرو تحویل بدیم باز پول پژو پارس رو هم باید بدیم یا قسطی باید بدیم پولو،؟ مگه اقساطی نیست؟ اگه اینطوریه که پولشو اول کامل میگیرن که نداریم بدیم
 • IR ۲۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۱
  20 6
  سلام خودرو فرسوده باید به نام شخص باشد چو من خریدم ولی مدارک به اسم من نیسن
 • عبدالله IR ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۳
  11 4
  برای من فقط رزو‌نوشته خواهشن برسی کنین
 • YAGHOB FR ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۴
  1 0
  سلام سال ۱۳۹۰طرح جایگزین خودرو فرسوده اسقاط کردم ولی موفق به تحویل خودرو نشده ام الان میتونم در برگه اسقاط بیارم. در این طرح شرکت کنم اگر کسی اطلاعات داره پاسخ بده
 • IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۴
  13 7
  سلام چطوری میتونم بفهمم برنده شدم یا نه؟
 • فخرالدین IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۴
  19 8
  مسخره گیر آوردین ملت را فرسوده که قرعه کشی بیفته 10سال دیگه نمیوفته تا عوض پرشیا 1ملیارد جم کنین مسخره ملت اوسکول چرا باید بنویسیم
 • علیرضا IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۵
  14 2
  سلام اگه شخصی در بورس کالا خودرو خریده باشه وخودرو فرسوده داشته باشه می‌تونه تو طرح فرسوده ثبت نام کنه
 • ایدین IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۸
  11 3
  سلام زمان ثبت نام برای خودرو فرسوده در دی ماه کی اعلام میشه؟؟؟
 • مهدی IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  13 8
  سلام،وانت هم فرسوده میکنن تو طرح ها
 • واحد حسین زاده IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۰۹
  21 10
  طرح فرسوده