وضعیت امروز محورهای کشور؛ پنجشنبه ۳ اسفند / محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات

آخرین وضعیت جاده‌های کشور برای امروز _پنجشنبه سوم اسفند_ اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، آخرین وضعیت راه‌های کشور تا ظهر امروز _پنجشنبه سوم اسفند_ به شرح زیر است:

بر اساس اطلاعات موجود، ترافیک در محور چالوس مسیر (جنوب به شمال) حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه، آزادراه تهران - شمال حدفاصل تونل شماره ۱۷ تا تونل شماره ۱۸، محور هراز مسیر (جنوب به شمال) حدفاصل پلور تا آب اسک و محدوده کلرد و محور فیروزکوه مسیر (جنوب به شمال) محدوده گیلاوند، سنگین است.

همچنین تردد روان در آزادراه قزوین - رشت مسیر (رفت و برگشت) برقرار است،

محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه دارای بارش پراکنده برف و باران و سایر محورهای شمالی بدون هرگونه مداخلات جوی است و محورهای فیروزکوه و هراز دارای بارش برف و باران و آزادراه قزوین - رشت دارای مه‌گرفتگی و سایر محورهای شمالی بدون هرگونه مداخلات جوی است.

بر اساس داده‌های موجود، ترافیک سنگین در آزادراه تهران - کرج - قزوین حدفاصل مهرویلا تا مهرشهر، ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج محدوده مهرویلا و حدفاصل محمدشهر تا پل کلاک، ترافیک سنگین در محور شهریار - تهران حدفاصل میدان معادن تا شهر قدس، ترافیک سنگین در آزادراه ساوه - تهران محدوده دهشاد و ترافیک سنگین در محور پاکدشت - تهران محدوده‌های خاتون آباد و شهرک صنعتی خاوران وجود دارد.

همچنین شاهد بارش پراکنده برف و باران در بعضی از محورهای استان‌های تهران، البرز و مازندران و بارش باران در بعضی از محورهای استان گیلان هستیم.

محورهای پونل - خلخال و محور هشتگرد - طالقان مسدود است و در محورهای سروآباد-پاوه، سی‌سخت-پادنا، گنجنامه -تویسرکان و وازک -بلده شاهد تداوم انسداد فصلی هستیم.

قابل ذکر است که محور چالوس مسیر (رفت و برگشت) واقع در استان مازندران، از ساعت ۰۶:۰۰ روز _یکشنبه سیزدهم اسفند_ تا ساعت ۲۴:۰۰ روز _سه‌شنبه پانزدهم اسفند_ به دلیل عملیات راهداری مسدود است و تردد از محورهای جایگزین هراز و فیروزکوه انجام می‌شود.

وضعیت امروز محورهای کشور؛ پنجشنبه ۳ اسفند / محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات

محدودیت‌ها و ممنوعیت ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات پیش‌رو

سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، در خصوص محدودیت و ممنوعیت تردد انواع وسایل نقلیه از امروز در محورهای مواصلاتی کندوان، هراز، رشت - قزوین، آستارا - اردبیل و قم اظهار کرد: روز پنجشنبه ممنوعیت تردد برای انواع وسایل نقلیه علاوه بر انسداد مرزن آباد به سمت تهران (شمال به جنوب)، از ساعت ۱۰ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) یکطرفه و از ساعت ۲۳ یک‌طرفه اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه است.

وی افزود: روز یکشنبه (ششم اسفند) از ساعت ۱۱ از ابتدای آزادراه تهران-شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس، از ساعت ۱۲ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) ممنوعیت تردد، از ساعت ۱۴ از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه (شمال به جنوب) و از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا تصریح کرد: تردد از مسیر جاده قدیم کرج به چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنان و افراد محلی آزاد است، اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت ۹ از میدان امیر کبیر به سمت چالوس ممنوع است.

وی در خصوص پر حجم بودن ترافیک افزود: محدودیت تردد برای وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ از ابتدای آزادراه تهران-شمال اعمال ممنوعیت تردد به مقصد چالوس انجام می‌شود، از ساعت ۱۵ ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز) به سمت چالوس انسداد کامل اعمال می‌شود و از ساعت ۱۷ از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه اجرا می‌شود، از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه است.

شیرانی ادامه داد: تردد از مسیر جاده قدیم کرج به چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد بوده، اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت ۱۲ از میدان امیر کبیر به سمت چالوس ممنوع می‌باشد.

وی گفت: در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مأمورین پلیس راه، احتمال اعمال محدودیت یک طرفه مقطعی روزهای پنجشنبه، جمعه و یکشنبه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس وجود دارد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا ادامه داد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس همچنین تردد تمام تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع است، تردد کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز پنجشنبه از ساعت ۶ تا ۲۴ و روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از محور هراز ممنوع است.

وی اضافه کرد: در محور قدیم رشت به قزوین و بلعکس تردد کامیون‌ها و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز پنجشنبه و از ساعت ۸ تا ۲۴ روز یکشنبه از محور مذکور ممنوع است.

شیرانی خاطرنشان کرد: تردد کامیون‌ها و تریلر به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۲۴ و روز یکشنبه از محور آستارا به اردبیل و بلعکس ممنوع است و تردد تریلر و کامیون‌ها و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز شنبه تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه از محور قدیم کاشان به قم و بالعکس ممنوع است و مسیر جایگزین آزادراه قم به کاشان است.

وی افزود: تردد موتورسیکلت تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه از محورهای کرج به چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران - سمنان به مشهد و بالعکس ممنوع است.

وضعیت امروز محورهای کشور؛ پنجشنبه ۳ اسفند / محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات

وضعیت بارش‌ها در کشور

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در بیشتر مناطق کشور، جو آرام و پایدار خواهد بود و در کلان‌شهرهای صنعتی تهران، اصفهان و مرکزی، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و غبار محلی به‌ویژه در اوایل شب پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات البرز، رگبار پراکنده باران و برف و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی افزود: جمعه به‌تدریج با نفوذ جریانات سرد به غرب سواحل دریای خزر، ابرناکی، بارش باران و وزش باد در گیلان و اردبیل آغاز می‌شود و در شمال غرب کشور بارش پراکنده رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، بارش باران و برف وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و از بعدازظهر با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، در مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب کشور و در استان‌های فارس، کرمان و هرمزگان، ابرناکی و بارش آغاز می‌شود.

ضیائیان ادامه داد: طی این روز در گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت و یکشنبه گستره فعالیت این سامانه در کل کشور خواهد بود، به‌طوری که در نواحی شرق اصفهان، جنوب سمنان و خراسان رضوی و شمال یزد وزش باد شدید پدیده غالب است و در سایر مناطق کشور بارش باران و برف و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: طی این روز در گیلان و غرب مازندران بارش شدت خواهد داشت و در استان‌های تهران، البرز، قزوین، مرکزی، قم، غرب اصفهان و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و جنوبی، بارش به صورت برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: دوشنبه گستره بارندگی در نیمه شرقی کشور است و این سامانه در اواخر وقت از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

ضیائیان افزود: در بیشتر مناطق کشور تا پایان هفته روند افزایشی دما انتظار می‌رود و از بعد از ظهر روز شنبه و یکشنبه، کاهش محسوس دما به ویژه در نوار شمالی احساس می‌شود، همچنین امروز مرکز و شرق خلیج‌فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

کد خبر 730207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.