جدیدترین نقشه بارندگی در کشور / ادامه روند افزایشی دمای هوای کشور تا پایان تیر

طی دو هفته آینده بارش در شمال ‌غرب و نیمه غربی خزر و در نیمه دوم تیر در جنوب‌ شرق کشور بیش از نرمال است و در سایر مناطق در محدوده نرمال بلندمدت برآورد می‌شود، همچنین میانگین دمای هوای کشور نیز در مقایسه با نرمال تا انتهای تیر روند افزایشی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، بر اساس جدیدترین نقشه‌های پیش‌بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه‌های احتمالاتی از بیست‌ویکم خرداد تا سی‌ویکم تیر، طی دو هفته آینده (بیست‌ویکم خرداد تا سوم تیر) در شمال غرب، دو سوی دامنه‌های البرز مرکزی و غربی، شرق زاگرس، جنوب شرق و مناطق محدودی از شمال شرق کشور بارش رخ می‌دهد که در شمال غرب، زاگرس شمالی و دامنه‌های البرز میانی نرمال تا بیش از آن، شرق، جنوب و جنوب غرب کشور بی بارش و در سایر مناطق کمتر از نرمال خواهد بود.

بارش تجمعی با احتمال حدود ۵۰ درصد در بخش‌هایی از شمال غرب و مناطق محدودی در دامنه‌های البرز میانی از ۲۰ تا ۶۰ میلی‌متر پیش‌بینی شده است.

طی هفته سوم بارش در اغلب مناطق کشور برابر نرمال بلندمدت فصل خواهد بود، بارش هفته‌های چهارم تا ششم در شمال غرب و سواحل خزر کمتر از نرمال، در جنوب شرق در محدوده نرمال با گرایش به بیش از نرمال و در سایر مناطق کشور در محدوده نرمال بلندمدت فصل برآورد می‌شود.

روند افزایشی دما تا پایان تیر

طی هفته آینده (بیست‌ویکم تا بیست‌وهفتم خرداد) نابهنجاری دمای هوا در امتداد دامنه‌های زاگرس و محدوده کویر لوت ، حدود یک درجه کمتر از نرمال، شمال شرق، دو سوی نیمه شرقی البرز، غرب خزر و مناطق محدودی از نوار غربی کشور یک تا ۲ درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق نرمال خواهد بود.

طی هفته دوم دمای هوا در مرکز و شرق کشور در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از آن، در بیشتر مناطق استان گلستان، بخش‌هایی از غرب کوه‌های البرز، شمال استان اردبیل، مناطق محدودی از نوار جنوب غرب و استان هرمزگان ۳ تا ۵ درجه بیش از نرمال و برای سایر مناطق یک تا ۳ درجه بیش از نرمال پیش‌بینی شده است.

دمای هفته سوم در استان‌های نوار شمالی، نوار غربی و جنوبی کشور یک تا ۳ درجه بیش از نرمال و برای سایر مناطق حدود یک درجه بیش از نرمال برآورد می‌شود و دمای هفته چهارم در سواحل سیستان و بلوچستان نرمال و در سایر مناطق یک تا ۳ درجه بیش از نرمال خواهد بود.

دمای هوای هفته‌های پنجم و ششم در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نرمال، در یک‌سوم شمالی کشور و استان‌ها در غرب کشور یک تا ۳ درجه بیش از نرمال و برای سایر مناطق یک درجه بیش از نرمال برآورد شده است.

کد خبر 762118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.