شاخص آلودگی هوای استان تهران امروز یکشنبه ۲۴ دی

بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور در حال حاضر امروز یکشنبه هوای یک شهر استان تهران قرمز و شش شهر نارنجی است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، طبق داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای مناطق بیست‌ودوگانه تهران هم‌اکنون با شاخص ۸۲ در وضعیت زرد و قابل قبول است.

در استان تهران قرچک با شاخص ۱۶۴ در وضعیت قرمز هوا و ناسالم برای عموم قرار دارد. همچنین پردیس با شاخص ۱۰۸، ورامین با شاخص ۱۳۹، باقرشهر با شاخص ۱۴۷، اسلامشهر با شاخص ۱۰۵، شهریار با شاخص ۱۰۸ و باغستان شهریار با شاخص ۱۲۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است.

پیشوا با شاخص ۸۵، لواسان با شاخص شاخص ۷۸، پاکدشت با شاخص ۷۷، دماوند با شاخص ۷۵، رباط‌کریم با شاخص ۸۷، ملارد با شاخص ۸۶ و شهر قدس با شاخص ۶۶ در وضعیت زرد و هوای قابل قبول قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

از ابتدای سال جاری تا امروز در تهران ۹ روز هوای پاک، ۱۹۶ روز هوای قابل قبول، ۸۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم در روزشمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

کد خبر 719785

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.