۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
قیمت هر بشکه نفت امروز ۱۶ آبان

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۰ سنت معادل ۰.۳۵ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از رویترز، نگرانی در مورد کاهش تقاضا در چین قیمت نفت را در روز سه‌شنبه پایین آورده است. تمرکز سرمایه‌گذاران بر اطلاعات تجاری این کشور به عنوان دومین مصرف کننده بزرگ نفت در دنیاست که قرار است امروز منتشر شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۰ سنت معادل ۰.۳۵ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۸۸ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲۶ سنت معادل ۰.۳۲ درصد کاهش ۸۰ دلار و ۵۶ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود ۳۰ سنت در هر بشکه در روز گذشته به دنبال انتشار گزارشی مبنی بر تمدید کاهش تولید داوطلبانه عربستان و روسیه تا پایان سال جاری میلادی، افزایش قیمت داشتند، اما در حال حاضر تمام توجه معطوف به بخش تقاضا مخصوصاً از سوی چین شده است.

آمار واردات و صادرات چین در ماه اکتبر امروز منتشر خواهد شد و اطلاعات مربوط به تورم قیمت مصرف کننده در روز پنجشنبه اعلام می‌شود.

تحلیلگران عقیده دارند درگیری در خاورمیانه همچنان می‌تواند روند قیمت نفت را تغییر دهد. بنجامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد احتمالاً درگیری‌ها به طور موقت برای ورود کمک و خروج گروگان‌ها متوقف شود، اما تمام درخواست‌ها برای آتش بس کلی را علی رغم فشار بین‌المللی رد کرد.

عربستان در روز یکشنبه اعلام کرد کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را تا پایان ۲۰۲۳ ادامه می‌دهد. بدین ترتیب تولید این کشور در ماه دسامبر به حدود ۹ میلیون بشکه در روز می‌رسد.

مسکو هم به دنبال بیانیه عربستان اعلام کرد کاهش تولید ۳۰۰ هزار بشکه‌ای خود را در ماه دسامبر ادامه می‌دهد که صادرات نفت خام و محصولات نفتی این کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

از طرف دیگر، شرکت نفت دولتی ونزوئلا در حال مذاکره با شرکت‌های داخلی و خارجی میادین نفتی برای اجاره تجهیزات و خدمات جهت احیای تولید نفت خود است.

امروز _سه‌شنبه شانزدهم آبان‌ماه_ مصادف با هفتم نوامبر ۲۰۲۳، قیمت نفت اوپک، نفت برنت، نفت WTI و نفت سنگین ایران با نوسان‌هایی همراه بود؛ تغییرات قیمتی آن‌ها تا لحظه تنظیم این خبر به شرح زیر است:

۱. قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین تغییر ۸۹.۸ دلار بود.

قیمت هر بشکه نفت امروز ۱۶ آبان

۲. قیمت نفت برنت در آمریکا با ۰.۹۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۸۴.۶۶ دلار رسید.

۳. قیمت جهانی نفت خام به ۸۰.۳۱ دلار نزدیک شد؛ همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به ۸۰.۳۶ دلار کاهش پیدا کرد.

۴. نفت سنگین ایران نیز ۸۷.۴۲ دلار معامله شد.

۵. قیمت نفت سبک ایران در آخرین در محدوده ۸۳.۷۹ دلار بود.

۶. قیمت جهانی بنزین با ۰.۶۵ درصد کاهش به ۲.۲۲۶۱ دلار رسید.

۷. قیمت جهانی گاز طبیعی به ۳.۲۶۹ دلار کاهش پیدا کرد.

۸. قیمت جهانی نفت کوره با ۰.۲۱ درصد افت به قیمت ۲.۹۳۰۲ دلار نزدیک شد.

۹. قیمت جهانی گازوئیل به ۸۸۱.۷۵ دلار کاهش پیدا کرد.

کد خبر 702172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.