۲ وزیر پیشنهادی رئیسی در مرز رأی نیاوردن

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اکثریت وزرا از مجلس رای اعتماد می‌گیرند و شاید یکی دو نفر نتوانند حد نصاب رای را به دست آورند.

به گزارش ایمنا، حمیدرضا ترقی درباره رأی اعتماد به اعضای کابینه پیشنهادی رئیس جمهور اظهار کرد: با روندی که در مجلس مشاهده می‌شود، اکثریت وزرا با تفاوت رأی، از مجلس رأی اعتماد می‌گیرند. ممکن است یکی دو وزیر حدنصاب را نیاورند، اما اکثریت وزرا وضعیت مطلوبی دارند.

وی افزود: مجلس تعامل خوبی با دولت داشته البته نظرات، توقعات و مطالبات خود را هم مطرح کرده است و رئیس جمهور هم درباره دیدگاه‌های دولت صحبت کرد و به نظر می‌رسد بخشی از توقعات مجلس برآورده شده است و مجلس به اکثریت وزرا رأی اعتماد می‌دهد تا دولت سریع‌تر شکل بگیرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: سرعت معرفی کابینه و بررسی آنها به صورت تخصصی در کمیسیون‌های مجلس یک الگوی مطلوبی است که موجب می‌شود هم دولت سریع‌تر شکل بگیرد و هم نمایندگان با بررسی دقیق‌تری در مورد وزرا تصمیم بگیرند. اقدام رئیس جمهور هم در معرفی سامانه‌ای برای جذب نظرات مختلف در مورد کابینه، ابتکاری بود که تا حالا سابقه نداشت و نشان داد رئیس جمهور بر اساس شاخص‌ها و برنامه‌ها وزیر انتخاب می‌کند و شاخص محوری را ملاک قرار داده نه معرفی وزار از سوی جناح‌های سیاسی که این می‌تواند مظهر وفاق در کشور شود.

ترقی درباره وزیر پیشنهادی کشور خاطرنشان کرد: به لحاظ توانایی سازماندهی و برنامه ریزی، فکر می‌کنم وحیدی کاملاً توان لازم برای مسئولیت وزارت کشور را دارد و اداره این وزارتخانه برای او کار خیلی دشواری نیست. مخصوصاً اگر دولت و وزارت کشور به استانداران تفویض اختیار کند، بار وزیر کشور سبک تر می‌شود و می‌تواند به نحو کاملاً مطلوبی این وزارتخانه را اداره کند.

منبع: ایسنا

کد خبر 516126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.