آمار کرونا همدان ۱۸ آبان، ۱۷ فوتی و ۹۲ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۷ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ یک شنبه ۱۸ آبان ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۲ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۶۳۰ مورد بوده است که ۱۱۸ نفر در بخشی عادی و ۲۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۵۵ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون هفت هزار و ۴۲۷ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۷ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به ۹۹۲ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۲۱۵ نفر، بهار ۴۳۵ نفر، تویسرکان ۴۴۴ نفر، رزن ۲۸۰ نفر، درگزین ۱۱۵ نفر، فامنین ۱۲۱ نفر و کبودر آهنگ ۴۴۸ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۴۳۱ نفر، نهاوند ۸۳۶ نفر و همدان دو هزار و ۹۰۵ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۱۹۷ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا است، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و عدم اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلاء به کرونا ویروس بسیار مهم است.

کد خبر 454224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.