ثبت نام وام ازدواج ۹۹ + شرایط ثبت نام و همه جزئیات

​​​​​​​ شرایط دریافت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی سال ۱۳۹۹ اعلام شده است.

‌به گزارش ایمنا ثبت نام وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی آغاز شده است و افرادی که در ۲ سال اول ازدواج هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ثبت نام کرده و وام را دریافت نمایند.

سامانه ثبت نام وام ازدواج

مبلغ وام ازدواج

تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها، مبلغ پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال است. یعنی در مجموع به عروس و داماد ۱۰۰ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.

شرایط وام ازدواج

۱- دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

تبصره ۱: کلیه شهروندان ایرانی خارج از کشور که گواهی ازدواج آنها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده، قادر به ثبت نام بوده و گواهی ازدواج آنها که ممهور به مهر کنسولگری ایران در کشور مذکور می‌باشد به عنوان سند ازدواج تلقی می‌گردد.
تبصره ۲: اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسمی توسط مراکز اقلیت‌های دینی در داخل کشور مورد تأیید قرار گیرد معادل عقدنامه تلقی گردیده و این متقاضیان نیز قادر به ثبت نام خواهند بود.

۲- به هر یک از زوجین مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

* حداقل سن جهت دریافت وام ازدواج برای دختران ۱۳ سال و برای پسران ۱۵ سال تمام است.

۳- دارا بودن کارت ملی (موقت یا دائم) و کد پستی محل سکونت متقاضی.

۴- با توجه به امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی، چنانچه متقاضی وام ازدواج قبلاً از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد، (علیرغم ازدواج دوم یا بیشتر) می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره مند گردد. (توجه: به هر یک از متقاضیان صرفاً یک مرتبه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج تعلق می‌گیرد)

۵- به استناد مفاد بند (الف) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از ۰۱/‏۰۱/‏۱۳۹۶‬ می‌باشد و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، پرداخت می‌گردد.

۶- چنانچه متقاضیان قبل از سال ۱۳۹۶ ازدواج نموده و در صف سامانه ازدواج در انتظار اخذ وام باشند، صرفاً مشمول سقف فردی ۱۵۰ میلیون ریال خواهند شد.

وام ازدواج


مدارک مورد نیاز وام ازدواج

۱- اصل و کپی سند ازدواج.

* فرصت ثبت نام وام ازدواج از تاریخ وقوع عقد تا ۲۴ ماه بعد (۲ سال) است.

۲- اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های زوجین.

۳- اصل و کپی شناسنامه‌های ضامنین .

۴- اصل و کپی کارت ملی (موقت یا دائم ) زوجین.

۵- اصل و کپی کارت ملی (موقت یا دائم ) ضامن.

۶- کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین.

۷- کد رهگیری ده رقمی دریافتی از سایت پس از مرحله ثبت نام.

شرایط ضامن (ضامنین) وام ازدواج

۱- تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها، مبلغ پانصد میلیون (۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت هفت ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

۲- بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.‌

وام ازدواج

روش ثبت نام وام ازدواج

کلیه متقاضیان وام ازدواج که واجد شرایط فوق می‌باشند، ابتدا باید از طریق سایت ثبت نام کرده و فرم مربوطه را تکمیل نمایند که در صورت موفقیت موفقیت‌آمیز بودن مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری ده رقمی که کاملاً محرمانه بوده و مربوط به متقاضی می‌باشد، به شخص ثبت نام کننده داده می‌شود.

متقاضیان موظف هستند جهت اطلاع از وضعیت ثبت نام خود و همچنین نام شعبه مربوطه جهت مراجعه برای اخذ وام ازدواج، به همین سایت مراجعه کرده و در صورتیکه شعبه عامل اعطای وام برای متقاضی تعیین شده باشد باید با در دست داشتن مدارک مورد نیاز، ظرف مدت زمانی که از طرف سایت اعلام می‌گردد، به شعبه مربوطه مراجعه کرده و نسبت به اتمام مراحل اخذ وام اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم مراجعه متقاضیان در زمان تعیین شده، ثبت نام آنهاکان لم یکن تلقی می‌گردد.

کدام بانک زودتر وام ازدواج می‌دهد؟

تجربه می‌گوید در لیست بانک‌های ارائه شده از سوی سامانه بانک‌های دولتی، یا بانک‌هایی که تعداد افراد در صف انتظار آنها بیشتر است سریع‌تر روند اجرایی وام را انجام می‌دهند. پرداخت وام وابسته به بودجه‌ای است که دولت و بانک مرکزی در اختیار هر بانک می‌گذارد و رابطه مستقیمی با بزرگی و کوچکی سازمان دارد.

سایت ثبت نام وام ازدواج

متقاضیان وام ازدواج برای ثبت نام باید در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به نشانی /https://ve.cbi.ir مراحل ثبت نام را انجام دهند.

وام ازدواج

مراحل ثبت نام وام ازدواج

  • مطالعه دقیق شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج، قبل از ثبت نام.
  • ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه از طریق سایت برای هر یک از زوجین به صورت جداگانه.
  • دریافت کد رهگیری ۱۰ رقمی.
  • مراجعه به سایت پس از تعیین شعبه، جهت اطلاع از شعبه عامل اعطای وام ازدواج.
  • توجه: مدت زمانی تعیین شعبه از سوی بانک‌ها با توجه به میزان منابع قرض‌الحسنه قابل اعطای بانک، مورد اقدام قرار خواهد گرفت.
  • مراجعه به شعبه معرفی شده ظرف حداکثر ۱۲ روز کاری، با به همراه داشتن مدارک لازم.
  • اتمام مراحل اخذ وام در شعبه مربوطه.

* در صورت عدم مراجعه به شعبه مربوطه در مدت زمان تعیین شده، اطلاعات ثبت نامی شما حذف خواهد شد.

* متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، پس از پذیرش توسط شعب بانک‌ها، باید حداکثر ظرف مدت ۴۵ روز کاری نسبت به تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام نمایند و در صورت عدم تکمیل مدارک، نام متقاضی از سامانه مربوطه حذف گردد تا امکان بهره‌مندی سایر متقاضیان در صف از تسهیلات مذکور و شفافیت عملکرد بانک‌ها به عمل آید.

وام ازدواج


 

قسط وام ازدواج و مدت بازپرداخت تسهیلات و کارمزد

  • مدت بازپرداخت تسهیلات ۸۴ ماهه با اقساط مساوی بوده و سررسید اولین قسط، یک ماه پس از پرداخت تسهیلات مزبور می‌باشد.
  • نرخ کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ۴ درصد تعیین می‌گردد.

مدت زمان انتظار برای دریافت وام ازدواج‌

زمان دریافت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی بسته به میزان نفرات در صف و سیاست‌های بانک انتخابی متقاضیان دارد. معمولاً کمتر از ۱ ماه زمان می‌برد تا ثبت نام کنندگان به وام خود برسند.

وام ازدواج ایثارگران

ماده ۱- تسهیلات موضوع این دستورالعمل از محل منابع قرض‌الحسنه بانک‌های عامل و به میزان دو برابر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای افراد عادی پرداخت می‌شود. یعنی اگر رقم وام سال ۹۹ در برای عروس یا داماد ۵۰ میلیون تومان است با استعلام ایثارگری به ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد. البته این افزایش دوبرابری فقط مختص یکی از زوجین (فردی که بند ایثارگری دارد) است.

ماده ۲- متقاضی ایثارگری می‌تواند در سامانه ازدواج ثبت نام نماید که همانند سایر متقاضیان ازدواج، قبلاً از تسهیلات موصوف استفاده نکرده باشد.

ماده ۳- با توجه به ماده (۵۰) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افراد ایثارگر مشمول، صرفاً شامل خود جانبازان، آزادگان و فرزندان آنان و فرزندان شاهد می‌باشند.

ماده ۴- مدت بازپرداخت تسهیلات موصوف، همانند سایر متقاضیان حداکثر ۷ سال (۸۴ ماه) می‌باشد.

ماده ۵- پرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل از زمان ابلاغ مصوبه قابل اجرا می‌باشد.

ماده ۶- رعایت سایر شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای این تسهیلات الزامی می‌باشد.

ماده ۷- در راستای اجرای ماده ۵۰ قانون خدمات رسانی به ایثارگران، و اعطای وام ازدواج به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بر اساس بندهای (ز)، ) و (ط) ماده ۱ دستورالعمل قانون خدمات رسانی به ایثارگران، درصورتی که استعلام وضعیت مشمولین مذکور در سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج جهت بهره‌مندی آنان از تسهیلات موصوف از طریق وب سرویس میان این بانک و بنیاد شهید (برای ازدواج دوم و در صورتیکه متقاضی در ازدواج قبلی از تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بهره مند نگردیده باشد) مثبت درج گردد، مورد اقدام قرار می‌گیرد:

خانواده شاهد: خانواده‌های معظمی که در راه اعتلای اهداف عالیه انقلاب اسلامی و مبارزه با دشمنان انقلاب یکی از اعضای خانواده‌شان (پدر، مادر، همسر، فرزند) شهید یا مفقودالاثر یا اسیر شده باشد.

خانواده ایثارگران: خانواده‌های جانبازان و آزادگان که شامل همسر، فرزند و والدین آنها می‌شود.

در صورت فوت جانبازان و آزادگان مشمول این قانون، خدمات و امتیازات مربوط، به خانواده تحت تکفل آنان تعلق می‌گیرد.

کد خبر 431465

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.