اختصاص ۲۰۰ هزار ردیف استخدامی به آموزش و پرورش در دولت شهید رئیسی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ۳۳ ماه حضور رئیس جمهور شهید ۲۰۰ هزار ردیف استخدامی به آموزش و پرورش تخصیص یافت، گفت: ۷ هزار مدرسه در دوره وی ساخته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی در آئین گرامیداشت شهدای خدمت که در مسجد اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد با بیان اینکه رئیس جمهور شهید توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشت، اظهار کرد: اینکه «آموزش و پرورش اولویت ما نیست، بلکه اولیت ما است» سخن پرتکرار ایشان بود.

وی با بیان اینکه ایشان کمک ویژه‌ای به تربیت معلم داشت به طوری که برای پیگیری یکی از مشکلات دانشگاه فرهنگیان در کمبود فضا، بالغ بر دو ساعت وقت گذاشت، افزود: ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در دوره ایشان ارتقا پیدا کرد و هیئت جذب مرکزی برای دانشگاه فرهنگیان تشکیل و آئین‌نامه جذب نخبگان بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان مصوب شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهید جمهور حضور ویژه‌ای بین دانش آموزان و معلمان داشت، ادامه داد: جذب معلم و تقویت معاونت پرورشی از دغدغه‌های اصلی ایشان بود و با پیگیری ایشان طرح تحول معاونت پرورشی و فرهنگی به شورای عالی انقلاب فرهنگی رفت.

صحرایی با بیان اینکه نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با پیگیری ایشان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، گفت: عدالت آموزشی و ارتقای کیفیت آموزش روی میز رئیس جمهور شهید بود.

وی با بیان اینکه ایشان رئیس جمهوری بود که از ستاد تا کف مدرسه برای پیگیری امور نظام تعلیم و تربیت حضور پیدا کرد، ادامه داد: در ۳۳ ماه حضور وی، ۲۰۰ هزار ردیف استخدامی تخصیص یافت و ۷ هزار مدرسه در دوره رئیس جمهور شهید ساخته شده است.

کد خبر 757326

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.