چتر بارش‌ها در سراسر کشور گسترده می‌شود / کاهش دما در نیمه شمالی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور از کاهش دما در نیمه شمالی خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی به ویژه از ساعات بعدازظهر و اواخر وقت، در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و به‌تدریج لرستان، همدان و شمال خوزستان، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در بعضی نقاط گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی افزود: چهارشنبه با گسترش و تشدید فعالیت این سامانه، علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، خوزستان، شمال بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال غرب فارس و ارتفاعات سمنان و گلستان، بارش پیش بینی می‌شود که در مناطق مستعد، احتمال رخداد تگرگ و در ارتفاعات رشته کوه البرز و مناطق سردسیر شمال غرب کشور، بارش به صورت برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: فعالیت سامانه بارشی روز پنجشنبه در نیمه شمالی کشور و جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: شنبه در شمال شرق، نوار شرقی استان سیستان و بلوچستان، دامنه جنوبی البرز مرکزی، غرب کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور، بارش و وزش باد شدید موقت، گاهی همراه با گرد و خاک در نقاط مستعد پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: روزهای پنجشنبه تا شنبه در نیمه شمالی کشور روند دما به طور محسوسی کاهشی خواهد بود، امروز در شمال شرق و شرق، چهارشنبه در نیمه غربی کشور و روزهای پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق کشور، در بعضی ساعات وزش باد شدید انتظار می‌رود که در نقاط مستعد همراه با خیزش گرد و خاک است، همچنین چهارشنبه شمال خلیج فارس و روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا کمی ابری از بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با بیشینه ۲۸ و کمینه ۱۵ درجه سانتی‌گراد است و روز چهارشنبه، صاف تا قسمتی ابری در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد با بارش پراکنده با بیشینه ۲۸ و کمینه ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 743040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.