تشدید بارش‌ها در مناطق شمالی و شمال شرق / گرد و خاک مناطقی از کشور را فرامی‌گیرد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به تشدید بارش‌ها در مناطق شمالی و شمال شرق گفت: طی سه روز آینده در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور، چهارشنبه و پنجشنبه در مرکز و جنوب کشور، وزش باد شدید و در بعضی نقاط گرد و خاک انتظار می‌رود.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب، ابرناکی و بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه بارش ضمن تشدید در غرب و شمال غرب، به مناطقی از مرکز، جنوب، سواحل غربی دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و البرز مرکزی نیز کشیده خواهد شد و پنجشنبه سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور فعال خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، طی روز پنجشنبه بارش در سواحل دریای خزر، شمال شرق و مناطق شمالی در شمال غرب شدت خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: طی سه روز آینده در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور، چهارشنبه و پنجشنبه در مرکز و جنوب کشور، وزش باد شدید و در بعضی نقاط گرد و خاک انتظار می‌رود و تا سه‌شنبه دریای خزر و طی دو روز آینده شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی با اشاره به پیش‌بینی وضعیت آب و هوای اصفهان خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، قسمتی ابری در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر و گاهی وزش باد با بیشینه ۲۷ و کمینه ۱۴ سانتی‌گراد است و روز دوشنبه، نیمه ابری به تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید با بیشینه ۲۸ و کمینه ۱۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 742289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.