تدابیر ویژه شهرداری اصفهان برای کارتن‌خواب‌ها در فصل سرما

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به آماده‌باش تمام اکیپ‌های گشت این اداره کل گفت: طرح هدایت و ساماندهی کارتن‌خواب‌های سطح شهر اصفهان اجرا و ساماندهی ۵۲ نفر از آن‌ها انجام شد.

روح‌الله ابوطالبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: با توجه به سرمای شدید هوا و بارش برف، اکیپ‌های گشت اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان در راستای حفظ جان انسان‌های بی‌سرپناه (کارتن‌خواب‌ها) و طرح ویژه ساماندهی کارتن‌خواب‌ها با هماهنگی و همراهی دستگاه قضائی، ۵۲ نفر کارتن‌خواب را از سطح شهر به مراکز تعیین شده هدایت کردند و این افراد در مراکز مربوطه ساماندهی و غربالگری شدند.

وی افزود: با توجه به سردی هوا در این چند روز، طرح هدایت و ساماندهی کارتن‌خواب‌ها با آماده‌باش تمام اکیپ‌های پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان اجرا شد.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی وضعیت جوی مبنی بر برودت هوا، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و امدادرسانی لازم به افراد کارتن‌خواب و بی‌خانمان، اکیپ‌های پیشگیری و رفع تخلفات شهری با گشت‌های شبانه‌روزی اقدام به هدایت این آسیب‌دیدگان اجتماعی به مراکز غربالگری معین می‌کنند.

ابوطالبی گفت: از این تعداد دو نفر زن در کمپ قلعه‌شور، ۴۶ نفر مرد معتاد در کمپ کرامت فدک و چهار نفر مرد غیرمعتاد در کمپ استقلال ساماندهی و اسکان داده شدند.

وی اضافه کرد: پس از شناسایی این افراد، آن‌ها به محل‌های غربالگری هدایت می‌شوند و پس از انجام آزمایش‌های لازم در زمینه بیماری‌های واگیردار همچون ایدز، هپاتیت و کرونا، از آن‌ها تست اعتیاد گرفته می‌شود؛ این مددجویان پس از واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا، استحمام و دریافت لباس، در مرکز اسکان داده می‌شوند و تحت درمان قرار می‌گیرند.

ابوطالبی اضافه کرد: شهروندان اصفهانی برای مشارکت با مدیریت شهری و کمک به کارتن‌خواب‌ها می‌توانند در صورت مشاهده این افراد، نشانی آن‌ها را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری اعلام کنند.

کد خبر 731253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.