بارش‌ها تا روز سه‌شنبه ادامه دارد/ سردترشدن هوا در روزهای پایانی بهمن

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم بارش باران در مناطقی از کشور تا روز سه‌شنبه خبر داد و گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور به‌ویژه نوار شمالی و یکشنبه در نیمه شرقی به‌ویژه شمال شرق کاهش محسوس دما رخ می‌دهد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در غرب، بعضی مناطق شمال غرب، ارتفاعات البرز و زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و در استان‌های فارس، بوشهر، کرمان، خراسان جنوبی و بخش‌هایی از یزد و کرمان بارش ادامه خواهد داشت.

وی افزود: روز یکشنبه در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب، ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و شمال شرق، بارش پراکنده رخ خواهد داد و دوشنبه در غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، و شمال شرق و سه‌شنبه در دامنه و ارتفاعات زاگرس بارش پراکنده تداوم دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و جو آرام پیش‌بینی می‌شود و طی ۲۴ ساعت آینده در استان‌های یزد، کرمان، خراسان جنوبی، اصفهان، مرکزی، شمال فارس و دامنه‌های جنوبی البرز و شرق زاگرس، وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد، خیزش و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

ضیائیان ادامه داد: امروز در بیشتر مناطق کشور به‌ویژه نوار شمالی و یکشنبه در نیمه شرقی به ویژه شمال شرق کاهش محسوس دما رخ می‌دهد و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، خلیج‌فارس، دریای عمان و دریای خزر مواج خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد شدید با بیشینه ۱۴ و کمینه ۷ درجه سانتی‌گراد است و روز یکشنبه، آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با بیشینه ۱۲ و کمینه ۲ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 728745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.