لزوم توسعه ارزش اقتصادی بافت تاریخی اصفهان/ محله‌های کم‌برخوردار در اولویت بودجه ۱۴۰۳ یزد

پربازدیدترین اخبار شورای شهر خبرگزاری ایمنا را در این بسته خبری می‌خوانید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، «ارزش بافت تاریخی شهر اصفهان باید به بهترین روش اقتصادی توسعه پیدا کند»، «ایجاد ردیف بودجه جدید به صلاح شهروندان و مدیریت شهری نیست»، «کلان‌شهر شیراز می‌تواند کانون حضور گسترده صنعت گردشگری و زیارت باشد»، «تبدیل وضعیت ایثارگری رانندگان استیجاری شهرداری ارومیه در دستور کار قرار گیرد»، «آغاز فعالیت فاز دوم میدان تره‌بار الغدیر اهواز» و «محله‌های کمتر برخوردار در اولویت بودجه سال آینده شهر یزد» را در این بسته خبری پارلمان شهری ایمنا می‌خوانید.

ارزش بافت تاریخی شهر اصفهان باید به بهترین روش اقتصادی توسعه پیدا کند

رسول میرباقری، رئیس کمیسیون عمران، معماری، شهرسازی و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: نگاه امروز به بافت تاریخی تغییر کرده است و دیگر آن فضا که شبانه بافت تاریخی را با نم‌دار کردن تخریب کنند، وجود ندارد.

وی افزود: قدر و منزلت بافت تاریخی نخست باید توسط مسئولان متولی، بافت تاریخی میراث فرهنگی شناخته شود و سپس باید از ابزار تبلیغی استفاده کنند، این در حالی است که این امر رخ نمی‌دهد، افزود: برای احیای بافت‌های تاریخی مردم باید به میدان بیایند و احساس مسئولیت کنند؛ هر جا دولت و شهرداری پای مردم را به نقش‌آفرینی باز کردند، موفق بودند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری، شهرسازی و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ارزش بافت تاریخی این کلان‌شهر را باید به بهترین روش اقتصادی توسعه دهیم، زیرا ما توسعه صنعت و کشاورزی نداریم و قطعاً توسعه گردشگری در رونق اقتصاد این کلان‌شهر بسیار تأثیرگذار است.

ایجاد ردیف بودجه جدید به صلاح شهروندان و مدیریت شهری نیست

فاطمه منعمی، عضو شورای اسلامی شهر کرج اظهار کرد: قریب به ۱۵۰ پروژه جدید در بودجه ۱۴۰۳ تعریف شده است در این راستا اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت شهرداری کرج باشد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: منابع شهری کاملاً مشخص است و مردم با پرداخت عوارض و بهای خدمات انتظار دارند نحوه اداره شهر به بهترین شکل ممکن انجام شود.

وی گفت: ایجاد ردیف بودجه برای انجام پروژه جدید به صلاح شهروندان و مدیریت شهری نیست.

کلان شهر شیراز می‌تواند کانون حضور گسترده صنعت گردشگری و زیارت باشد

محمدرضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: تخصیص ۱۲ درصد بودجه ۲۹ هزار و۵۰۰ میلیارد تومانی شهرداری شیراز به تقویت، ارتقا و تعالی فرهنگی، به شهر مقدس شیراز کمک کرد و چنانچه همراه با تدبیر، پیوست فرهنگی و توزیع در طرح و برنامه‌های محلات و مناطق باشد، می‌تواند تغییر و تحولات مناسبی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی، آموزشی و علمی ایجاد کند.

وی افزود: لازم است به منظور گسترش سلامتی، نشاط و شادابی جسم و روح با ورزش، بسترهای مناسب ورزشی را در محلات و بوستان‌ها با تقویت ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی مهیا سازیم و با توجه به اینکه بستر سازی با شهرداری و تأمین مربی ورزش‌های صبحگاهی با اداره ورزش و جوانان بوده تا با مشارکت بتوان به اهداف خود رسید.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: انتخاب شیراز به عنوان پایتخت محیط زیست شهرداری‌های آسیا، افتخاری برای شهر بود و این موضوع نشان می‌دهد با پاکی زمین و هوا می‌توان کانون حضور گسترده صنعت گردشگری و زیارت باشد.

تبدیل وضعیت ایثارگری رانندگان استیجاری شهرداری ارومیه در دستور کار قرار گیرد

حسین پناهی، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: امروز شهر ارومیه بار دیگر شاهد رحمت الهی است و ما شکرگزار این رحمت الهی هستیم و از زحمتکشان و تلاشگران مجموعه شهرداری ارومیه که با تمام توان در جهت ارائه خدمات بهینه اعم از پاکسازی و برف‌روبی معابر شهری تلاش کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به دوری حدوداً ۲۰ ماهه از شورای شهر طبق حکم قضائی و سپس برائت و بازگشت مجدد، افزود: زمانی که ما رفتیم ۲۸۴ نفر راننده استیجاری در شهرداری ارومیه خدمت می‌کرد و ۴۰ نفر از این رانندگان با شهرداری قطع همکاری کرده‌اند.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: ایثارگری یک قانون است و از نظر حقوقی تبدیل وضعیت آنان حق رانندگان شهرداری است.

آغاز فعالیت فاز دوم میدان تره‌بار الغدیر اهواز

سیاوش محمودی، عضو شورای اسلامی شهر اهواز اظهار کرد: فاز دوم میدان الغدیر بیش از یک دهه بلاتکلیف مانده بود که با روی کار آمدن دوره جدید مدیریت شهری ساماندهی فاز نخست این بازار در مرحله اول و بهره‌برداری از فاز دوم آن در مرحله‌ی دوم در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با اقداماتی که انجام شد نیم فاز نخست مرحله دوم این میدان تکمیل و ماه گذشته افتتاح شد، اما تاکنون فعال نشده بود که با پیگیری عوامل شهرداری و سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی ضمن ساماندهی فاز اول این میدان در مدت اخیر فاز دوم نیز به صورت اجرایی فعالیت خود را از شب گذشته آغاز کرد.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به آغاز فعالیت فاز دوم میدان الغدیر گفت: فعالیت فاز دوم میدان الغدیر موجب ایجاد رقابت سالم، کنترل و تثبیت قیمت میوه و تره‌بار در بازار خواهد شد.

محله‌های کمتر برخوردار در اولویت بودجه سال آینده شهر یزد

عزیزالله سیفی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد: طبق قانون، بودجه ۱۴۰۳ شهرداری یزد به شورای اسلامی این شهر تحویل داده شد و نشست‌ها و جلسات متعدد در کمیسیون‌ها در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: در این بودجه از ظرفیت‌های محلی استفاده خواهد شد و برنامه‌ریزی مشارکتی و استفاده از خیرین شهرساز برای مناطق کم برخوردار نیز توجه شده و همچنان به این مناطق توجه خواهد شد تا بخشی از کمبودهایی که وجود دارد رفع شود البته این اقدام به معنای کم توجهی به دیگر محلات نیست و همه شهر به صورت یکسان دیده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: بررسی بودجه سال آینده شهرداری یزد در این شورا آغاز شده و محله‌های کمتر برخوردار در اولویت اعتبار قرار دارند.

کد خبر 724821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.