۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۷
قیمت هر بشکه نفت امروز ۱۷ آبان

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۷ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۶۷ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از رویترز، قیمت نفت که در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین رقم طی سه ماه گذشته رسیده بود، هنوز هم بی‌ثبات است. نگرانی در مورد کاهش تقاضا در آمریکا و چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کنندگان نفت دنیا بر قیمت نفت تأثیر گذاشته است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۷ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۶۷ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۳ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش، ۷۷ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

به نظر می‌رسد نگرانی بازار در مورد اختلال در عرضه به دنبال ناآرامی‌های خاورمیانه کاهش یافته و تمرکز آن به برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا معطوف شده است، گزارش مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور ۱۲ میلیون بشکه طی هفته گذشته افزایش یافته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در سال جاری میلادی کمتر از حد انتظار افزایش یافته و تقاضا هم پایین آمده است، این اداره حالا انتظار دارد کل مصرف نفت در آمریکا ۳۰۰ هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش یابد، در حالی که قبلاً یک افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای را پیش‌بینی کرده بود.

همچنین پیش‌بینی می‌شود تولید نفت خام ونزوئلا پس از برداشته شدن تحریم‌های آمریکا کمتر از ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کند و تا پایان ۲۰۲۴ به متوسط ۹۰۰ هزار بشکه در روز برسد، تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس تخمین می‌زنند کل صادرات نفت دریایی توسط ۶ کشور عضو اوپک که مشمول طرح کاهش تولید دو میلیون بشکه‌ای اوپک پلاس از آوریل ۲۰۲۳ هستند، تنها ۰.۶ میلیون بشکه در روز پایین‌تر از سطح صادرات در آن ماه باشد.

اطلاعات اقتصادی چین به عنوان بزرگترین واردکننده نفت خام دنیا هم تردیدها نسبت به دورنمای تقاضا را افزایش داده است. واردات نفت خام در دومین اقتصاد بزرگ دنیا در ماه اکتبر افزایش یافته بود، اما کل صادرات کالاها و خدمات کاهش یافته که نشان دهنده پایین آمدن تقاضای جهانی برای انرژی است.

از طرف دیگر بالا رفتن ارزش دلار آمریکا خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

قیمت نفت اوپک، نفت برنت، نفت WTI و نفت سنگین ایران امروز _چهارشنبه هفدهم آبان‌ماه_ مصادف با هشتم نوامبر ۲۰۲۳، با نوسان‌هایی همراه بود؛ تغییرات قیمتی آن‌ها تا لحظه تنظیم این خبر به شرح زیر است:

۱. قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین تغییر ۸۸.۸۶ دلار بود.

قیمت هر بشکه نفت امروز ۱۷ آبان

۲. قیمت نفت برنت در آمریکا با ۰.۰۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۸۱.۶ دلار رسید.

۳. قیمت جهانی نفت خام به ۷۷.۱۴ دلار نزدیک شد، همچنین قیمت نفت WTI در بازار آمریکا به ۸۱.۶ دلار کاهش پیدا کرد.

۴. نفت سنگین ایران نیز ۸۴.۱۹ دلار معامله شد.

۵. قیمت نفت سبک ایران در آخرین در محدوده ۸۳.۵۷ دلار بود.

۶. قیمت جهانی بنزین با ۰.۰۷ درصد افزایش به ۲.۱۶۶۱ دلار رسید.

۷. قیمت جهانی گاز طبیعی به ۳.۱۶۸ دلار کاهش پیدا کرد.

۸. قیمت جهانی نفت کوره با ۰.۳۶ درصد افت به قیمت ۲.۸۲۱ دلار نزدیک شد.

۹. قیمت جهانی گازوئیل به ۸۴۹.۵ دلار کاهش پیدا کرد.

کد خبر 702430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.