حساب وکالتی ایران خودرو چیست + نحوه ایجاد و باز کردن، زمان و شرایط ثبت نام پیش فروش

ایران خودرو ثبت نام پیش فروش جدید محصولات را با روش جدید وکالتی در در بهمن ماه ۱۴۰۱ (ویژه دهه فجر) آغاز می‌کند. جزییات افتتاح حساب آنلاین خرید اینترنتی پژو پارس، سورن پلاس، رانا پلاس و وانت آریسان ایران خودرو در ادامه آمده است.

به گزارش ایمنا، شرایط ثبت‌نام طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو با روش جدید افتتاح حساب وکالتی در سایت این گروه خودروساز اعلام شد.

شرایط ثبت نام ایران خودرو

در بخشنامه ایران خودرو آمده است:

«با عنایت به فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر شرکت ایران خودرو در نظر دارد تعداد قابل توجهی از محصولات خود را به روش پیش فروش ویژه متقاضیان عادی، قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده عرضه کند،

متقاضیان ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت نام باید نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل که معرفی خواهد شد اقدام کرده و به میزان مبلغی که در بخشنامه تعیین می‌شودد موجودی حساب وکالتی خود را تکمیل کنند. شایان ذکر است افتتاح حساب وکالتی صرفاً مختص به متقاضیان عادی بوده و شامل متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده نیست.»

ثبت نام ایران خودرو

ثبت نام در طرح جدید فروش ایران خودرو از روز پنج شنبه مورخ سیزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز و تا روز شنبه مورخ بیست و دوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

محصولات ایران خودرو

در طرح پیش فروش ایران خودرو (ویژه متقاضیان عادی) محصولات پژو پارس بنزینی XU۷P، رانا پلاس، سورن پلاس بنزینی و وانت آریسان ۲ گانه سوز عرضه می‌شود.

حساب وکالتی ایران خودرو

حساب وکالتی چیست

حساب وکالتی حسابی است که به منظور انجام معامله در بورس کالا نیاز است. این حساب به حساب معاملاتی وصل بوده و مشتریانی که قصد خرید کالا در بورس کالا را داشته باشند باید نزد بانک‌ها حساب باز کنند. از طریق این حساب به کارگزاری وکالت داده می‌شود تا وجه مورد نیاز سفارش‌های خرید در بورس کالا را مستقیماً از در حساب بانکی مشتری مسدود کند. زمانی که معامله انجام پذیرفت، این وجه به حساب کارگزاری منتقل می‌شود.

مراحل افتتاح حساب وکالتی

مرحله اول: افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل و تکمیل وجه آن حداقل به میزان ۹۰۰ میلیون ریال از طریق سامانه اینترنتی بانک‌های عامل

مرحله دوم: متقاضی حداکثر ۳ روز پس از افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه به میزان حداقل ۹۰۰ میلیون ریال، با وارد کردن کد کاربری و کلمه عبور خود، به صفحه ثبت نام خود وارد می‌شود و خودرو را انتخاب می‌کند.

مرحله سوم: در پایان فرآیند ثبت نام به فرد متقاضی کد پیگیری اختصاص داده می‌شود.

مرحله چهارم: مراسم قرعه کشی پس از پایان مهلت ثبت نام و با حضور مراجع نظارتی برگزار می‌شود.

مرحله پنجم: فهرست منتخبین قرعه کشی، حداکثر ۵ روز پس از پایان ثبت نام از طریق سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو و ارسال پیامک اعلام می‌شود و متقاضی منتخب باید نسبت به تکمیل وجه پیش پرداخت خودرو انتخابی (برابر با جدول پیش پرداخت بخشنامه) در حساب خود اقدام سپس با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو مراجعه و نسبت به انتقال یکباره وجه و ادامه فرآیند اقدام کند.

نکته ۱: در صورت عدم واریز کامل پیش پرداخت علی‌الحساب خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود.

نکته ۲: مشتری در صورت انصراف و همچنین در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی بخشنامه) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده، مسترد می‌شود و هیچ‌گونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه شرکت نخواهد بود.

نکته ۳: متقاضیانی که فاقد هر یک از شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بخشنامه (مثلاً دارا بودن پلاک فعال انتظامی نصب شده بر روی خودروهای سواری با کاربری شخصی) یا فاقد گواهینامه رانندگی معتبر (انقضای تاریخ اعتبار) و … باشند، در صورت اقدام به ثبت نام، ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام ایشان، به مدت ۳ سال از ثبت نام در تمامی طرح‌های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو محروم خواهند شد.

نکته ۴: متقاضیان می‌توانند قبل از انتخاب خودرو و روش فروش نیز نسبت به ایجاد پروفایل در سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو اقدام کنند.

لینک سامانه وکالتی بانک‌های عامل
بانک ملی https://firoozeh.bmi.ir/signin بانک ملت https://bastam.bankmellat.ir/bastam/start
بانک صادرات Https://sep.bsi.ir/sign بانک تجارت https://www.tejaratbank.ir/vekalati
بانک سپه https:/‏/‏ebank.ir‬ (لاگین در سایت بانکداری اینترنتی بانک سپه)

نحوه پرداخت وجه ایران خودرو

قیمت خودرو، مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود. پس از برگزاری قرعه کشی و اعلام اسامی، فرد منتخب مبلغ پیش پرداخت علی‌الحساب خودرو را از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو واریز می‌کند.

بقیه وجه خودرو پس از تعیین قیمت نهایی در زمان ارسال دعوتنامه، با لحاظ هزینه‌های قانونی تعیین و دریافت می‌شود.

نکته: اشتراک طلایی اختیاری یک ستاره به صورت پیش فرض انتخاب شده است، در صورتی که مشتری تمایل به تغییر در سطح اشتراک طلایی یا حذف آن را داشته باشد می‌تواند از مرحله واریز وجه دعوتنامه تا قبل از تخصیص خودرو اقدام کند.

ثبت نام جدید ایران خودرو

جزئیات تکمیل حساب وکالتی

افتتاح و تکمیل حساب وکالتی (بانک‌های عامل برای افتتاح حساب وکالتی جهت شرکت در قرعه کشی پیش فروش دهه مبارک فجر عبارتند از: ملی، ملت، تجارت، سپه و صادرات)

مشخصات افتتاح کننده حساب وکالتی و فرد متقاضی شرکت در قرعه کشی پیش فروش باید یکسان باشد و هیچ‌گونه مغایرتی مورد پذیرش نخواهد بود.

امکان افتتاح حساب وکالتی و انتقال وجه در سامانه‌های اینترنتی بانک‌های مذکور فراهم است و متقاضیان قادر خواهند بود بدون مراجعه به بانک عامل مورد نظر، نسبت به انجام فرآیند به صورت اینترنتی اقدام کنند.

پس از اتمام فرآیند وکالتی شدن حساب در بانک عامل و استعلام مبلغ موجودی حساب توسط ایران خودرو از بانک عامل، ظرف مدت ۲ الی ۳ روز کاری اطلاعات جهت مجاز شدن ثبت نام به شرکت ایران خودرو ارسال می‌شود لذا متقاضیان با در نظر داشتن این مدت زمان می‌توانند ۲ الی ۳ روز کاری بعد از اتمام افتتاح و واریز وجه در حساب وکالتی نسبت به مراجعه به سایت ایران خودرو و انجام ثبت نام اقدام کنند.

با توجه به فرآیند زمان‌بر افتتاح حساب تا مجاز شدن ثبت نام در سایت ایران خودرو به متقاضیان توصیه می‌شود اقدامات خود را به روزهای پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند.

مبلغ موجودی حساب وکالتی متقاضی جهت ثبت نام و شرکت در قرعه کشی حداقل مبلغ ۹۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (معادل نود میلیون تومان) است و در صورتی که موجودی حساب وکالتی در طول مدت زمان ثبت نام تا قرعه کشی کمتر از مبلغ مذکور باشد در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

متقاضیان می‌توانند مبلغ مذکور را از روز سه شنبه مورخ ۱۱/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخ ۱۷/‏۱۱/‏۱۴۰۱‬ در حساب وکالتی خود واریز کنند و باید تا روز قرعه کشی حداقل مبلغ معادل نود میلیون تومان در حساب وکالتی حفظ کنند. (با توجه به مدت زمان مورد نیاز جهت استعلام و اخذ تاییدیه های لازم)

پس از قرعه کشی و اعلام اسامی برندگان، افراد برنده حداکثر ۵ روز کاری مهلت خواهند داشت تا نسبت به تکمیل موجودی به میزان پیش پرداخت خودروی انتخابی (برابر با جدول مندرج در بخشنامه) اقدام کرده و سپس با مراجعه به سایت اینترنتی ایران خودرو نسبت به انتقال یک باره وجه و ادامه فرآیند اقدام کنند. در صورتی که حساب وکالتی مشتری امکان خرید اینترنتی را نداشته باشد لازم است ضمن جابجایی وجه خرید خودرو به یک حساب دیگر که امکان خرید اینترنتی را دارد نسبت به تکمیل وجه و انتقال از طریق سایت اینترنتی ایران خودرو برای تکمیل مراحل ثبت نام اقدام کند.

تبصره ۱: در صورتی‌که مشتری نسبت به تکمیل وجه و انتقال به حساب ایران خودرو اقدام نکند ثبت نام انجام نشده و مسئولیتی متوجه ایران خودرو نخواهد بود.

تبصره ۲: صرفاً حساب‌های وکالتی افتتاح شده برای شرکت ایران خودرو مجاز به ثبت نام هستند و استفاده از حساب‌های وکالتی مرتبط با سایر خودرو سازان و یا بورس کالا معتبر نیست.

کد خبر 637804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 27
 • نظرات در صف انتشار: 44
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
  52 5
  حداقل سود هم در نظر می گرفتید که استقبال بیشتری بشه
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
  8 3
  سامانه مربوط به بانک تجارت کار نمی کنه.
 • محمود IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  7 1
  سامانه بانک صادرات هم کلا جهت وکالتی کردن حساب اخطار مغایرت مشخصات ثبت شده میزنه وبانک مربوطه هم کلا مثل تمامی ادارات وسازمانهای حکومت جوابگو نیست
 • ناشناس IR ۰۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  20 13
  اخه چرا باید ۹۰ت پول بی زبون بزاریم تو بانک اونم قرعه کشی به اسممون دربیاد یا نه! به شخصه بیشتر از ۱۰ت پول نقد نگه نمیدارم تو حسابم، مستقیم هرچی دربیارم طلا وسکه و ارز میخرم
 • 🔮🔮 IR ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  9 2
  فرصت خیلی کمه چرا درهمه بانکها نمیشه حساب وکالتی بازکرد افتاده به تعطیلات تا بانکهابازبشن وانتقال وجه وحساب وکالتی وثبت نام انجام بشه شایدفرصت کم باشه بهتراست تمدیدبشه تاحقی ضایع نشه
 • سعید IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  26 1
  شرف دارید ماشین به خانوارهایی بدید که هیچ ماشینی ندارن. این ادا و اصولا چیه.
 • IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  15 3
  من حساب وکالتی باز کردم باز هم نمیتونم ثبت نام کنم واقعا چرا
 • اسد IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  6 7
  پارس
 • ناشناس IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  28 0
  یک ماشین در قرن ۲۱ می خواهید با تکنولوژی چهل سال پیش بفروشید هزار تا مانع برای مشتری ایجاد می کنید. با این کار ها به شعور مردم توهین می کنید دکترا ،
 • دانیال وفایی IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  9 0
  چرا حساب وکالتی بانک صادرات کار نمیکنه و سایت مشکل داره؟؟ حضوری هم کسی کارمون رو راه نمی‌نمیندازه لطفا پیگیری کنید یا راهنمایی کنید ک چطور کارمون رو انجام بدیم.ممنون.
 • فرزاد IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  18 0
  آیا حساب وکالتی باید برای همان شماره شبایی که درپروفایل ثبت نام ایران خودرو قبلا داشتیم باشد یا فرقی نمی کند ؟
 • ممد IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  5 3
  سایت بانک صادرات کارنمیکنه
 • مجید IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  1 1
  کسی می‌دونه من که حسابو برای همه ی خودروسازیا وکالتی کردم،مشکلی پیش میاد یا نه ؟ینی حساب فقط برای ایران خودرو وکالتی باشه یا همشون باهم مشکلی نداره
  • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
   5 5
   چه کارررریهههههههه 🤯
  • ایمان IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
   3 2
   شما باید حساب جدا وکالتی کنید بورس کالا،سایپا، ایران خودرو فرق داره برای بورس کالا به سجام هم نیاز دارید
 • IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۶
  7 0
  چه نوع حسابی باشه پس انداز یا کوتاه مدت یا قرض الحسنه یا جاری لااقل اینو بگید
  • Saeed IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
   4 0
   کوتاه مدت
  • زهرا IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
   1 0
   حساب جاری نباشه یا قرضه الحسنه یا کوتاه مدت
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
   1 0
   بانک ملی بهم گفت فقط جاری و سپرده نـــــباشه. هرچی میخاد باشه. کوتاه مدت و قرض الحسنه قبوله.
 • IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  آیا حساب باید جاری باشد یا کوتاه مدت؟؟
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  3 0
  باعرض سلام یک حرف درست حسابی به مردم در مورد تحویل خودرو پس از قرعه کشیبدید این همه تبسره و قانون در مورد ثبت نام گفتید ولی در مورد تحویل ان تاریخ دقیقی ذکر نکردید
 • قاسم IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  3 0
  من حساب بانکی رو اینترنتی وکالتی کردم 90 تومن ریختم وقتی ثبت شفارش رومیزنم کد پیگری رونمیده
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  4 1
  سلام لطفاً اگه امکان داره حداقل یک روزثبت نام وکالتی رو تمدید کنید
 • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  ما در دو بانگ که حساب داشتیم وکالتی کردیم یکی از حسابها که خالی است نتوانستیم از وکالتی خارج کنیم آیا مشکلی نیست
 • بیلر IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  3 0
  همش مردم باید بدوند
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  4 0
  هرکسی خودرو بخره حقیقتا گرفتار بی کیفیتی خودرو شما شده شاهد بودم که لوازم معیوب خودروگارانتی دار را تعویض نکردید.
  • احمد IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
   8 0
   سلام ببخشید یک حساب وکالتی بازکردم تا الان نمیتونم سفارش بدم جریان ۷۲ ساعت کسی میدونه چی هست