۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
عناوین روزهای دهه کرامت

عناوین روزهای دهه کرامت ۱۴۰۱ که از اول تا یازدهم ذی‌القعده؛ مصادف با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) است به تناسب رویدادها و مناسبت‌های هر روز اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امسال دهه کرامت با شعار «خدمت کریمانه؛ جهاد عالمانه» برگزار خواهد شد و هرکدام از روزهای این دهه همچون سال‌های گذشته عنوان ویژه‌ای دارد که در ادامه به آن اشاره می‌شود:

عنوان روز چهارشنبه _یازدهم خردادماه_ به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س)، دختران فاطمی؛ نور چشم اهل خانه است که مخاطب خاص این روز دختران (دختر در بستر خانواده) اعلام شده است.

روز پنج‌شنبه _دوازدهم خردادماه_ «خانواده تمدن‌ساز؛ کانون محبت و کرامت» نام گرفته است و مخاطبان این روز مادران و پدران (ستون‌های خانواده) هستند.

روز جمعه _سیزدهم خردادماه_ به مناسبت سالروز سخنرانی امام خمینی (ره) در قم، عالمان آگاه؛ تکیه‌گاه محرومان نام گرفته است که مخاطبان این روز توان‌یابان و مددجویان خواهند بود.

روز شنبه _چهاردهم خردادماه_ به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) مخاطبان و جامعه هدف، مدیران و مسئولان خواهند بود و عنوان این روز امام خمینی (ره)؛ هادی امت در مسیر کرامت اعلام شده است.

روز یکشنبه _پانزدهم خردادماه_ مصادف با روز بزرگداشت امام‌زادگان و بقاع متبرکه و همچنین سالروز قیام پانزدهم خرداد، امامزادگان علیه‌السلام؛ محور بصیرت، جهاد، شهادت عنوان گرفته است و مخاطبان این روز زائران (بر محور جریان گردشگری زیارت در کشور و بین‌الملل) خواهند بود.

روز دوشنبه _شانزدهم خردادماه_ به مناسبت روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) با عنوان حضرت احمد بن موسی‌الکاظم (ع)؛ امین ولایت، اسوه مدافعان ولایت نامیده شده است و مخاطبان این روز نیروهای نظامی و انتظامی هستند.

روز سه‌شنبه _هفدهم خردادماه_ نوجوانان و جوانان؛ طلایه‌داران گام دوم انقلاب عنوان گرفته است و مخاطبان این روز دانش‌آموزان نوجوان و دانشجویان هستند.

روز چهارشنبه _هجدهم خردادماه_ مساجد و تشکل‌های دینی؛ پایگاه جهاد تبیین نام گرفته است و مخاطبان این روز تشکل‌های مردمی خواهند بود.

روز پنج‌شنبه _نوزدهم خردادماه_ مدیریت مردمی و انقلابی؛ محور کرامت و عزت نام گرفته است و مخاطبان این روز کارگران و کارمندان هستند.

روز جمعه _بیستم خردادماه_ تحقق جامعه مهدوی در پرتو خدمت رضوی نام گرفته است و مخاطبان این روز تولیدگران دانش‌بنیان هستند.

همچنین روز شنبه _بیست‌ویکم خردادماه_ مصادف با ولادت امام رضا (ع)، عالم آل محمد (ص)؛ امام رأفت و کرامت نامگذاری شده است و جامعه علمی کشور مخاطبان این روز هستند.

یکم تا یازدهم ذی‌القعده؛ مصادف با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) تا ولادت علی بن موسی‌الرضا (ع) در تقویم رسمی کشور به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است.

کد خبر 578137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.