انتشار کتاب «راهکارهای رهایی از دروغ‌گویی، دورویی و پیمان‌شکنی در خانواده»

رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «راهکارهای رهایی از دروغ‌گویی، دورویی و پیمان‌شکنی در خانواده» توسط این انتشارات منتشر شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، روح‌اله بابایی، اظهار کرد: این کتاب یک طرح پژوهشی با عنوان «تحلیل زمینه‌ها و عوامل ناراستی در خانواده و راهکارهای برون‌رفت از آن» بوده است که از میان مصادیق فراوان ناراستی در خانواده، چهارمصداق دروغ عادی، دروغ مصلحت‌آمیز، دورویی و تظاهر (نفاق)، وعده پوشالی (نقض عهد) را گزینش کرده است و زمینه‌ها و عوامل و راهکارهای رفع آن را میان زوجین و فرزندان در خانواده تبیین می‌کند.

وی افزود: نویسنده در صدد است افزون بر بهره‌گیری از منابع دینی از جدیدترین مطالعات روان‌شناختی، اخلاقی، تحقیقات رشدی، جامعه‌شناختی و دیدگاه‌های کارشناسان خانواده، به استخراج چالش‌ها و تعارضات بی‌صداقتی در خانواده، و بررسی توصیه‌ها و اصول اخلاقی ناظر به آسیب‌ها و چالش‌ها، بپردازد و پیشنهادهایی را برای ارتقای ضریب شاخص صداقت در خانواده ارائه کند.

رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، تصریح کرد: مباحث اصلی کتاب در چهار سرفصل ارائه می‌شود؛ در سر فصل اول پس از بیان مقدمه و کلیات به مفهوم شناسی مفاهیم بر اساس دیدگاه‌های دینی و اخلاقی و روان‌شناسانه و جامعه‌شناسانه پرداخته می‌شود و تعریف دروغ و دروغ مصلحت‌آمیز و مجوزها و مستثنیات آن در خانواده تبیین می‌شود. همچنین دورویی مورد نظر این کتاب، که دورویی اخلاقی است توضیح داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سرفصل دوم زمینه‌ها و عوامل ناراستی زوجین در خانواده در سه بخش زمینه‌ها و عوامل دروغ‌گویی، دورویی و وعده پوشالی میان زوجین بر اساس روش کیفی بازشناسایی می‌شود و مقوله‌های اصلی در اختیار مشاوران خانواده قرار داده می‌شود تا با استفاده از نتایج تحقیق، پاسخ‌گوی مراجع خود باشند.

بابایی با اشاره به اینکه در سرفصل سوم زمینه‌ها و عوامل ناراستی فرزندان در خانواده نیز در سه بخش زمینه‌ها و عوامل دروغ‌گویی فرزندان در خانواده، زمینه‌ها و عوامل دورویی اخلاقی فرزندان در خانواده و عوامل وعده پوشالی (خلف وعده) فرزندان در خانواده بر اساس روش مذکور بازشناسایی می‌شود، ادامه داد: در سر فصل چهارم، راهکارهای برون‌رفت از ناراستی در خانواده؛ در دو بخش راهکارهای برون‌رفت از ناراستی در میان زوجین و راهکارهای برون‌رفت از ناراستی فرزندان در خانواده تبیین شده و در این کتاب دروغ معمولی و دروغ مصلحت‌آمیز در سرفصل واحدی ارائه می‌شود.

چاپ نخست کتاب «راهکارهای رهایی از دروغ‌گویی، دورویی و پیمان‌شکنی در خانواده» تألیف حجت‌الاسلام اصغر هادی در ۴۸۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه به بهای ۱۲۵ هزار تومان، از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.

کد خبر 573775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.