معرفی چهار اثر مکتوب با موضوع امام رضا(ع)

چهار اثر با موضوع امام رضا(ع) که به همت مؤسسه بوستان کتاب در ایام ولادت هشتمین خورشید آسمان ولایت و امامت منتشر شده است، معرفی شد.

به گزارش ایمنا، چهار اثر مکتوب با موضوع امام رضا (ع) که به همت مؤسسه بوستان کتاب منتشر شده است به شرح زیر است:

«مهر ولایت در آسمان ایران»

کتاب «مهر ولایت در آسمان ایران» (نگرشی بر زندگانی و ابعاد شخصیت امام رضا (ع) اثر آیت‌الله کریمی‌جهرمی به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۲۴۴ صفحه منتشر شده است.

اثر مذکور، بررسی جامعی از ابعاد شخصیتی حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) است که شخصیت گران‌قدر آن حضرت، از ولادت تا شهادت، به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است و عبادات، سخنان، اخلاق کریمه، عرفان و میراث جاویدان آن حضرت و کرامات آن امام همام (ع) از جمله این موضوع‌های آن است.

«سیره سیاسی امام رضا (ع) و تحلیل مسئله ولایت‌عهدی»

کتاب سیره سیاسی امام رضا (ع) و تحلیل مسئله ولایت‌عهدی اثر علی کارخانه و به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۳۰۴ صفحه منتشر شده است.

کتاب در شش فصل با عناوین «سیره سیاسی امام رضا (ع) در برخورد با گروه‌های انقلابی»، «سیره سیاسی امام رضا (ع) در برخورد با رهبران فرقه‌ها و ادیان»، «سیره سیاسی امام رضا (ع) در برخورد با فرقه‌های سیاسی»، «سیره سیاسی امام رضا (ع) در برخورد با خلفای عباسی» و «سیره سیاسی امام رضا (ع) در برخورد با مسئله ولایت‌عهدی» تألیف شده است.

«زندگی بر ساحل حدیث رضوی»

زندگی بر ساحل حدیث رضوی نوشته مجتبی فرجی وبه همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۸۰ صفحه منتشر شده است.

اثر حاضر به اختصار در دو بخش، زندگی فردی و اجتماعی سالم را در پرتو فرمایش امام رئوف علی بن موسی‌الرضا (ع) به تصویر کشیده است.

«سلطان مهر»

کتاب سلطان مهر، برگزیده‌هایی از زندگی امام رضا (ع)، اثر محبوبه زارع و به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۱۸۴ صفحه منتشر شده است.

در این اثر، فرازهایی از زندگی حضرت رضا (ع) شامل: «از میلاد و حیات در مدینه تا دوران اسارت امام هفتم (ع) در زندان خلفای عباسی»، «از آغاز امامت تا دسیسه‌های شوم مأمون و دعوت اجباری به خراسان» و «از شوق بی‌منتهای شیعیان ایران تا سوگ شهادت سلطان مهر» تبیین شده است.

علاقه‌مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.

کد خبر 564845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.