آمار کرونا کردستان ۹ آذر؛ ۵ فوتی و ۵۳ ابتلای جدید

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران کرونا دانشگاه علوم پزشکی کردستان آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونای این استان را تشریح کرد.

فرزین رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان کردستان در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _سه‌شنبه نهم آذرماه_ اظهار کرد: در این بازه زمانی ۵۳ بیمار مبتلای قطعی کرونا در کردستان شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد ۱۷۴ نفر در شهرستان سنندج، ۱۱ نفر در شهرستان سقز، ۱۱ نفر در شهرستان قروه، ۱۰ نفر در شهرستان بیجار، ۹ نفر در شهرستان کامیاران، ۳۱ نفر در شهرستان بانه، ۲۱ نفر در شهرستان مریوان، ۵ نفر در شهرستان دیواندره و یک نفر در شهرستان دهگلان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۷۴ نفر مبتلای قطعی به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان کردستان بستری شده‌اند، ادامه داد: هم اکنون ۳۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان کردستان بستری هستند.

رضایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته پنج فوتی مبتلا به کرونا در کردستان گزارش شده است و مجموع جان‌باختگان بیماران مبتلا به کرونا در این استان در شمار یک هزار و ۸۹۸ نفر رسید.

وی خاطرنشان کرد: از تعداد کل موارد فوتی در استان کردستان، ۸۲۸ نفر در شهرستان سنندج، ۱۸۴ نفر در شهرستان مریوان، ۲۹۹ نفر در شهرستان سقز، ۱۵۰ نفر در شهرستان قروه، ۷۲ نفر در شهرستان بیجار، ۱۰۰ نفر در شهرستان کامیاران، ۹۱ نفر در شهرستان دیواندره، ۱۴۳ نفر در شهرستان بانه، ۲۴ نفر در شهرستان دهگلان و پنج نفر در شهرستان سروآباد بوده است.

کد خبر 538915

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.