واکنش شیائومی به ادعای سانسور

شرکت شیائومی چین اعلام کرد تلفن‌های هوشمند این شرکت ارتباطات کاربران را سانسور نمی‌کند.

به گزارش ایمنا، مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی سه شنبه _۳۰ شهریورماه_ در گزارشی اعلام کرده بود قابلیت سانسور در نرم افزار تلفن Mi 10T 5G شیائومی برای منطقه اتحادیه اروپا غیرفعال شده، اما می‌تواند هر زمانی از راه دور فعال شود.

سخنگوی شیائومی در بیانیه‌ای اعلام کرد این دستگاه ارتباطات دریافتی و ارسالی از سوی کاربران را سانسور نمی‌کند. شیائومی هرگز هیچ رفتار شخصی کاربران تلفن هوشمند خود نظیر جست‌وجو، تماس، وب‌گردی یا استفاده از نرم افزار ارتباطی شرکت‌های دیگر را محدود یا مسدود نخواهد کرد.

در گزارش مرکز امنیت سایبری ملی لیتوانی آمده بود تلفن شیائومی اطلاعات گوشی را به صورت رمزنگاری شده به سروری در سنگاپور ارسال می‌کند که خلاف مقررات دیتای اروپایی است، اما سخنگوی شیائومی اعلام کرد این شرکت به مقررات حفاظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا پایبند است.

معاون وزیر دفاع لیتوانی به رویترز اعلام کرد این وزارتخانه گزارش خود را در اختیار مقامات امنیت سایبری کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا و آمریکا قرار داده است.

پس از اینکه تایوان اعلام کرد نماینده این جزیره در لیتوانی "دفتر نمایندگی تایوان" نام خواهد گرفت، چین ماه گذشته از لیتوانی خواست سفیرش را از پکن فرا بخواند و اعلام کرد سفیر خود را از این کشور فراخواهد خواند. نمایندگان تایوان در اروپا و آمریکا برای اجتناب از اشاره به این جزیره که چین مدعی حاکمیت بر آن است از نام شهر تایپه استفاده می‌کنند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته بر حمایت از دولت لیتوانی در مواجهه با فشار چین تاکید کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 524208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.