ماجرای طلاهای سرقتی خواهرشوهر چه بود؟

زن ۶۰ ساله در حالی که خود را مقابل یک رسوایی ناجوانمردانه می‌دید، با ابراز نگرانی از یک حادثه تاسف بار به مشاور و پلیس پیشگیری خراسان رضوی مراجعه کرد.

به گزارش ایمنا، روزنامه خراسان در روایت ماجرای یک سرقت نوشت: من به طور کامل از نحوه سرقت طلاهای خواهرشوهرم مطلع هستم و خوب می‌دانم چه کسی به این طلاها دستبرد زده است، چرا که مادرم با چشمان خودش صحنه سرقت را دیده است، اما او به خاطر سکته مغزی قادر به سخن گفتن نیست و...

زن ۶۰ ساله در حالی که خود را مقابل یک رسوایی ناجوانمردانه می‌دید، با ابراز نگرانی از یک حادثه تأسف بار به مشاور به مددکار اجتماعی کلانتری سجاد مشهد گفت: از حدود هشت سال قبل همسرم به عنوان سرایدار یکی از مراکز تجاری مشغول کار شد و من و فرزندانم در اتاق سرایداری ساکن شدیم تا این که فرزندانم ازدواج کردند و آبرومندانه به دنبال سرنوشت خودشان رفتند، اما چهار سال قبل مادرم دچار سکته مغزی شد و قدرت تکلم خودش را از دست داد، به همین دلیل با پیشنهاد همسرم، او را نزد خودمان آوردیم تا بتوانم بهتر از او مراقبت کنم.

خلاصه با همه سختی‌ها و مشکلات روزهای آرام و شیرینی را سپری می‌کردیم تا این که در تعطیلات عید خواهرشوهرم که در تهران ساکن است به همراه پسر ۱۷ ساله اش به مشهد آمدند و مهمان ما شدند. خواهرشوهرم از همسر قبلی خود طلاق گرفته و در حالی با مردی ثروتمند ازدواج کرده بود که پسرش رابطه خوبی با ناپدری‌اش نداشت و مدام با رفتارها و خواسته‌های نامتعارفش موجب بروز اختلاف و درگیری‌های شدید لفظی می‌شد. «فرید» ترک تحصیل کرده بود و نه تنها به دنبال شغل مناسبی نمی‌گشت بلکه همواره به دلیل مزاحمت‌های خیابانی برای دختران و درگیری و نزاع دردسرهایی را برای پدر و مادرش ایجاد می‌کرد. زمانی که آن‌ها در منزل ما مهمان بودند، از مادرش خواست تا مبلغ ۳۰ میلیون تومان برای خرید یک قلاده سگ به او بپردازد، اما ناپدری فرید که این حیوان را نجس می‌داند، به شدت مخالفت کرد.

در همین اثنا یک روز بعدازظهر خواهرشوهرم به منظور زیارت و گردش قصد خروج از منزل را داشت که همسرم به او پیشنهاد کرد برای پیشگیری از سرقت احتمالی یا وقوع حادثه‌ای ناگوار، طلاهایش را از دست و گردنش خارج کند و در خانه بگذارد. مهشید هم پذیرفت و طلاهایش را درون چمدان مسافرتی‌اش گذاشت. چند ساعت بعد و در حالی که هنوز مهشید به منزل بازنگشته بود، مادرم با علامت و اشاره به من فهماند که فرید طلاهای مادرش را از درون چمدان برداشت. من هم نه تنها عکس‌العملی نشان ندادم بلکه به مادرم نیز فهماندم که چیزی در این باره نگوید چرا که معتقد بودم این موضوعی خانوادگی است و ما نباید در آن دخالت کنیم. خلاصه عصر روز بعد خواهرشوهرم و پسرش از ما خداحافظی کردند و به طرف راه آهن به راه افتادند چرا که بلیت بازگشت به تهران را از قبل تهیه کرده بودند، اما هنوز یک ساعت از این ماجرا نگذشته بود که مهشید اشک ریزان با من تماس گرفت و در حالی که بیان می‌کرد طلاهایش درون چمدان نیست، تهمت دزدی به همسرم زد.

وی معتقد بود برادرش با نقشه قبلی از او خواسته بود تا طلاهایش را در خانه بگذارد! من باز هم ماجرای فرید را بازگو نکردم و از آن‌ها خواستم تا به منزل ما بازگردند. در همین اثنا موضوع سرقت طلاها را برای همسرم بیان کردم، او هم به محض این که خواهر و خواهرزاده‌اش به خانه آمدند، از فرید خواست تا طلاها را بازگرداند، اما با کتمان فرید، ماجرا به گونه‌ای دیگر رقم خورد به طوری که مهشید ادعا می‌کرد به پسرش تهمت می‌زنیم.

بالاخره آن‌ها روز بعد عازم تهران شدند و آبروی ما را در حالی نزد عروس و دامادهایمان بردند که سال‌ها آبرومندانه و شرافتمندانه زندگی کرده‌ایم. با وجود این، ماجرا پایان نیافت و اکنون خواهرشوهرم مدعی است باید بخشی از سند منزلمان را به نام او ثبت کنیم تا خسارت‌هایش جبران شود، در غیر این صورت به همراه وکیلش به مشهد می‌آید تا از من و همسرم به اتهام سرقت طلا شکایت کند. حالا مانده‌ام که چه کنم.

شایان ذکر است، به دستور سرهنگ احمد مجدی (رئیس کلانتری سجاد) بررسی کارشناسی این پرونده به پلیس پیشگیری خراسان رضوی و مشاوران زبده دایره مددکاری اجتماعی کلانتری سپرده شد.

کد خبر 489899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.