آمار کرونا همدان ۲۸ آبان؛ ۱۰ فوتی و ۹۳ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه تحت پوشش این دانشگاه ۹۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس بستری شده‌اند و ۱۰ مورد فوتی در این بازه زمانی در مراکز درمانی استان همدان رخ داده است.

محمد طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان همدان در ۲۴ ساعت منتهی به صبح امروز _ چهارشنبه ۲۸ آبان ماه_ اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۳ بیمار جدید قطعی مبتلا به کرونا در استان همدان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴۱ مورد بوده است که ۱۰۰ نفر در بخشی عادی و ۲۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند و حال ۵۹ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون هشت هزار و ۳۳۰ نفر در استان همدان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

وی با توضیح اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان ۱۰ نفر از مبتلایان به کرونا جان باختند، خاطرنشان کرد: تعداد فوتی‌های کرونای استان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به یک هزار و ۱۲۰ نفر رسیده است.

طاهری در خصوص آخرین وضعیت و آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان‌های استان همدان، تصریح کرد: تا کنون آخرین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در شهرستان‌های اسدآباد ۲۵۶ نفر، بهار ۴۷۸ نفر، تویسرکان ۴۹۹ نفر، رزن ۳۰۸ نفر، درگزین ۱۳۹ نفر، فامنین ۱۴۳ نفر و کبودر آهنگ ۵۰۳ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین تا کنون در شهرستان ملایر یک هزار و ۵۸۵ نفر، نهاوند ۹۵۸ نفر و همدان سه هزار و ۲۴۱ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۲۱ مورد مثبت بستری نیز در بیمارستان‌های همدان مربوط به افراد غیربومی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید اینکه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و حضور نیافتن در اجتماعات مهم‌ترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کروناست، توضیح داد: خواب کافی، استفاده از میوه و سبزیجات و نداشتن اضطراب و استرس در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس بسیار مهم است.

وی گفت: پنج مرحله ضروری برای کنترل بیماری کرونا از جمله شناسایی سریع مبتلایان، جداسازی سریع، درمان سریع، پیگیری وضعیت بهبود یافتگان و دریابی مبتلایان وجود دارد و تا زمانی که این پنج اصل به درستی انجام نشود، نمی‌توانیم انتظار کاهش آمار مرگ‌ومیر بر اثر کرونا را داشته باشیم.

کد خبر 456317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.