آمار کرونا یزد ۱۶ آبان؛ ۲۱ فوتی و ۵۱۰ ابتلای جدید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند و طی این بازه زمانی ۲۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان یزد فوت کرده‌اند.

ابراهیم سلمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۵۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان یزد شناسایی شدند، اظهار کرد: ۲۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان یزد فوت کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۲۳ نفر از این بیماران در بیمارستان‌های استان تحت درمان قرار گرفته‌اند و ۳۸۷ بیمار نیز به صورت سرپایی در منازل دوران درمان را طی می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه ۵٨ بیمار مبتلای قطعی در مراکز درمانی استان یزد بستری شده‌اند، افزود: ۷۳ بیمار اهل شهرستان یزد، ۷ بیمار اهل شهرستان بافق، چهار بیمار اهل شهرستان خاتم، یک بیمار اهل تفت، ۱۶ بیمار اهل میبد و ۲۲ بیمار اهل شهرستان ابرکوه هستند.

وی با توضیح اینکه افراد باید برای قطع زنجیره انتقال ویروس از حضور در تجمعات خودداری کرده و در منزل بمانند، تصریح کرد: کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه ۱۱۱ آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان و چگونگی درمان بیماری کووید ۱۹ هستند و افراد باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند.

سلمانی با توضیح در خصوص بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه، تصریح کرد: در حال حاضر یک هزار و ۳۸ بیمار مشکوک به کرونا در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها بستری هستند که از این تعداد ۱۸۶ نفر به دلیل شرایط حاد بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

کد خبر 453834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.