پانسمان پیشرفته به یاری بیماران آمد

یک شرکت فناور با ساخت دستگاه ریسندگی میکروالیاف پلیمری تولید پانسمان‌های پیشرفته، گامی در جهت ارتقای سلامت افراد برداشته است.

به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ژرف‌اندیشان زیست‌فناور بسپار، تولید تجهیزات پزشکی پیشرفته را زمینه اصلی این شرکت دانش‌بنیان دانست و گفت: متخصصان این شرکت، عمدتاً در حوزه فناوری‌های زیستی و مهندسی، شیمی، مهندسی پلیمر، مواد، زیست‌شناسی، مهندسی بافت و مهندسی پزشکی نیازهای فناورانه صنایع و پژوهش را تأمین می‌کنند.

حامد دائمی با اشاره به تولید بیش از ۵۰ نوع محصول فناور در حوزه پلیمری و شیمیایی افزود: در تلاش هستیم تا فرآورده‌ها و محصولات با تولید یا اصلاح فرآورده‌های شیمیایی نیاز صنایع و پژوهش‌ها در حوزه فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، مهندسی بافت، داروسازی، شیمی، مهندسی پلیمر و مواد را پاسخ دهیم؛ اکنون با تولید بیش از ۱۰۰ نوع فرآورده فناور در این مسیر گام برداشتیم.

ساخت دستگاهی برای ریسندگی میکرو الیاف پلیمری

دائمی با اشاره به ساخت و تجاری‌سازی نخستین دستگاه ترریسی کارگاهی با هدف تولید الیاف پلیمری گفت: از این دستگاه برای ساخت میکروالیاف پلیمری از محلول‌های پلیمری استفاده می‌شود. این میکروالیاف می‌تواند به صورت بی بافت یا پس از فراورش با دستگاه‌های بافندگی به صورت بافته شده به عنوان پانسمان‌های پیشرفته برای درمان زخم‌های دیابتی بستر استفاده شود.

وی با اشاره به نقش گسترده الیاف پلیمری در صنایع اظهار کرد: الیافی که با روش ترریسی تولید شده‌اند در ساخت فرآورده‌های گوناگونی مانند فرش، موکت، پوشاک تا صنایع نظامی و هوا-فضا کاربردهای فراوانی دارند.

مدیرعامل این شرکت توانمندی توسعه و ارتقای این محصول فناور را مهم‌ترین ویژگی دستگاه ترریسی ایران‌ساخت دانتسو گفت: از آن‌جایی‌که دانش فنی ساخت این دستگاه بومی شده است، در ارتقا و توسعه آن دست بازی داریم؛ این موضوع زمینه‌ای شده است تا محصول ساخت داخل با قیمتی پایین‌تر و کیفیت بالاتر از نمونه‌های وارداتی عرضه شود.

این فعال فناور با بیان این‌که توانمندی تغییر و بهینه‌سازی قطعات متناسب با نیازهای صنایع از قابلیت‌های تولید این دستگاه است بیان کرد: مهم‌ترین مأموریت این دستگاه تولید میکرو الیاف پلیمری بود که در ساخت پانسمان‌های پیشرفته پزشکی به کار می‌رود، اما این توانمندی را داریم که سازگار با نیاز و ظرفیت‌های هر صنعت، دستگاه را بهینه‌سازی کنیم.

کد خبر 443318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.