بارگذاری حضور و غیاب و محتوای کتب درسی در شبکه شاد

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: سال تحصیلی جدید را با تأکید بر سه اصل حفظ سلامتی و آموزش همه دانش آموزان و توجه به رفع نگرانی اولیا آغاز کردیم.

به گزارش ایمنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی، اظهار کرد: سال تحصیلی جدید را با ۱۴ میلیون ۷۰۰ هزار دانش‌آموز با تأکید بر چند اصل آغاز کردیم؛ اصل اول حفظ سلامتی است لذا لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قراردادیم و بر اجرای آن نظارت می‌کنیم بنابراین از مدیران، معلمان و خانواده‌ها خواستیم تا در همه شرایط پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی تصریح کرد: اصل دوم این است که همه دانش آموزان آموزش‌ها را دریافت کنند به‌گونه‌ای که هیچ‌کس از آموزش‌ها محروم نشود. سومین اصلی که موردتوجه قراردادیم این بود که خانواده‌ها نگران سلامتی و آموزش فرزندانشان هستند، لذا اصل سوم توجه به نگرانی اولیاست.

وزیر آموزش‌وپرورش، گفت: برای مسئله کرونا در تمام دنیا هم راه‌حل مشترک و واحدی وجود ندارد زیرا شرایط در کشورها متفاوت است. شرایطی را پیش‌بینی کردیم که آموزش تداوم داشته باشد، شبکه شاد با ظرفیت‌های جدید را فعال کردیم لذا امکانات جدیدی را در این شبکه قراردادیم.

وی افزود: ازجمله ارتباط تصویری بین معلم و شاگرد، حضور و غیاب دانش آموزان و محتوای کتب درسی را در شبکه شاد بارگذاری کردیم و آموزش‌ها نیز به‌صورت زنده در این شبکه ارائه می‌شود.

عضو کابینه تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: علاوه بر آموزش‌های مستقیم، سه شبکه تلویزیونی نیز آموزش‌ها را ارائه می‌دهند در ابتکاری که انجام شد آموزش‌های ویژه ناشنوایان نیز ارائه می‌شود.

وی از پوشش بیش از ۹۷ درصدی شبکه‌های تلویزیونی در سراسر کشور خبر داد و افزود: برای رفع مشکل ارتباط یک‌طرفه تلویزیون در آموزش‌ها، از طریق شبکه شاد عمل کردیم.

حاجی میرزایی، خاطرنشان کرد: تأکید می‌کنم جایگزین آموزش‌های حضوری وجود ندارد زیرا کودکان با حرکت در فضای مدرسه ظرفیت‌های ذهنی‌شان افزایش می‌یابد. نگرانی‌های اولیا از دوری دانش آموزان از مدرسه کمتر از نگرانی از ویروس کرونا نیست.

کد خبر 443202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.