سیاست وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولید بذر است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی بر حمایت از تولید بذر استوار است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، جواد وفا بخش در نشست تعیین هزینه‌های تبعی بذر گندم و جو سال ۱۳۹۹، بر سیاست وزارت متبوع بر حمایت از تولید بذر تاکید و اظهار کرد: حمایت یارانه‌ای کماکان به قوت خود باقی است و ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شرکت‌های تولید کننده بذر باید در راستای افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌های تولید گام بردارند. شرکت‌های بخش خصوصی در زمینه تحقیقات و معرفی ارقام جدید نیز باید فعالیت کنند.

در این نشست در خصوص تعیین قیمت و هزینه‌های مرتبط تولید بذر بحث و تبادل نظر صورت گرفت و هزینه‌های تبعی مترتب بر تولید بذر گندم و جو که نقش مهمی در تعیین قیمت بذر گندم و جو دارد، با نظر اعضا تعیین و مصوب شد.

لازم به ذکر است؛ در این نشست که در سالن توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، مشاور وزیر و مجری طرح گندم، مدیرکل دفتر امور غلات و محصولات اساسی، مدیر قرنطینه داخلی سازمان حفظ نباتات، معاون سازمان تعاون روستایی، مدیر بذر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و انجمن صنفی تولیدکنندگان بذر اصلاح شده، معاونین بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان‌های کرمانشاه، گلستان، کردستان، خراسان رضوی و تعدادی از مدیران شرکت‌های تولید کننده بذر گندم و جو کشور و کارشناسان حضور داشتند.

کد خبر 433537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.