غربالگری آنلاین و آفلاین سلامت روان دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید

مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از غربالگری سراسری سلامت روان دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: بنای ما این است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با کمک همکاران، آزمون‌های سلامت روان را در دوشکل آنلاین و آفلاین انجام دهیم.

به گزارش ایمنا، مسعود شکوهی درخصوص غربالگری و برگزاری آزمون‌های سلامت روان دانش آموزان در سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: در حال برنامه‌ریزی هستیم که غربالگری را برای همه دانش‌آموزان انجام دهیم. غربالگری عظیمی است که در سال تحصیلی جدید انجام می‌شود، ولی هنوز زمان دقیق آن مشخص نیست.

مدیرکل مشاوره، امور تربیتی و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه انجام این غربالگری سلامت روان برای دانش آموزان ابتدایی بر عهده اولیا و معلمان خواهد بود به ایسنا گفته است که در مقطع متوسطه اول و متوسطه دوم خود دانش آموز، خانواده و همکاران ما مشارکت دارند.

شکوهی ادامه داد: بنای ما این است که با استفاده از ظرفیت‌های موجود و با کمک همکاران آزمون‌های سلامت روان را در دوشکل آنلاین و آفلاین انجام دهیم. به دنبال تعیین منشأ آسیب‌های اجتماعی هستیم که چه میزان خانواده سهیم است، چه میزان خود فرد، جامعه یا مدرسه؟. برای برخی حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی نیازمند برنامه‌ریزی جدی تر هستیم.

وی با بیان اینکه از مرداد ماه هشت دوره تخصصی را برای مدیران، معاونین، کادر مدرسه، معلمان، مشاوران و مربیان پرورشی برگزار می‌کنیم؛ درباره سرانجام طرح «نظام جامع راهنمایی و مشاوره»، گفت: نظام جامع راهنمایی و مشاوره در نوبت بررسی در صحن شورای عالی آموزش و پرورش است.

کد خبر 431539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.