آخرین وضعیت جاده‌های کشور؛ امروز یکشنبه ۳ تیر / تردد از چالوس و آزادراه تهران - شمال ممنوع

آخرین وضعیت محورهای کشور برای امروز _یکشنبه سوم تیر_ اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، آخرین وضعیت راه‌های کشور تا امروز _یکشنبه سوم تیر_ به شرح زیر است:

آخرین وضعیت جوی ترافیکی محورهای شمالی

تردد وسایل نقلیه از محور چالوس و آزادراه تهران - شمال مسیر (رفت و برگشت) تا ساعت ۱۷ ممنوع می‌باشند.

تردد روان در محورهای هراز، فیروزکوه و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت)

آزادراه قزوین - رشت دارای بارش باران و سایر محورهای شمالی فاقد مداخلات جوی است.

آخرین وضعیت جوی ترافیکی سایر محورها

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج - تهران حدفاصل محمد شهر تا پل کلاک و محدوده وردآورد

ترافیک سنگین در آزادراه تهران - کرج - قزوین محدوده مهرویلا

ترافیک سنگین در محور شهریار - تهران و بلعکس در بعضی مقاطع

آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور

بارش باران در برخی از محورهای استان‌های اردبیل، گیلان و قزوین

محورهای مسدود

محور مسدود شریانی:

۱- محور خرم‌آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از محور جایگزین خرم‌آباد - کوهدشت و آزادراه خرم‌آباد - پل زال انجام می‌شود.

۲- محور چالوس و آزادراه تهران - شمال (رفت و برگشت)

محورهای مسدود غیرشریانی:

۱- هشتگرد - طالقان

۲- کمربندی جدید خرانق - یزد

۳- یزد - دربید

محور دارای انسداد فصلی:

۱- پونل - خلخال

آخرین وضعیت جوی استان‌های کشور

صادق ضیائیان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور اظهار کرد: امروز در مناطقی از نوار شمالی کشور، در بعضی ساعات افزایش ابر، رگبار، رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و در شمال آذربایجان غربی و خراسان رضوی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

وی افزود: دوشنبه با گذر موج تراز میانی از غرب کشور در مناطقی از شمال غرب، نیمه غربی سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و در دامنه‌های زاگرس مرکزی شامل کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم و غرب اصفهان، ابرناکی و رگبار باران رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا تصریح کرد: در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات البرز در مازندران، شرق تهران و قزوین، بارش شدت خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: سه‌شنبه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی و شمالی البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و چهارشنبه به‌تدریج با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، بارش در نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی تقویت می‌شود و در شمال غرب و خراسان شمالی نیز رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی گفت: پنجشنبه در شمال آذربایجان غربی، نیمه شرقی آذربایجان شرقی، اردبیل و نیمه غربی سواحل دریای خزر، ابرناکی، رگبار، رعد و برق وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: طی سه روز آینده در شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، در بعضی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک انتظار می‌رود و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان افزود: وضعیت کنونی هوای اهواز به‌عنوان گرم‌ترین مرکز استان کشور، صاف تا کمی ابری، همراه با افزایش رطوبت و شرجی، در بعدازظهر گاهی وزش باد با بیشینه دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود که طی پنج روز آینده بیشینه دمای این مرکز استان به ۴۷ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

ضیائیان ادامه داد: وضعیت کنونی آسمان تهران، کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر با احتمال رگبار و رعدوبرق با بیشینه ۳۶ و کمینه ۲۵ درجه سانتی‌گراد است که طی پنج روز آینده بیشینه دمای این مرکز استان بین ۳۴ تا ۳۶ درجه سانتی‌گراد متغیر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی آسمان اصفهان، صاف تا قسمتی ابری، گاهی باد و گردوخاک با بیشینه ۳۸ و کمینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد است و روز دوشنبه، صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد با بیشینه ۳۸ و کمینه ۲۴ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 765569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.