روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ + شعار و پوستر

روز جهانی یونیسف UNICEF در ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر ۱۴۰۲) هر سال به یاد تاریخ تاسیس این مؤسسه خیریه در سال ۱۹۴۶ گرامی داشته می‌شود. شعار روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ «برای هر کودک، هر حقی» است.

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری ایمنا، یونیسف نقش مهمی در گسترش آگاهی در مورد کمک به کودکان نیازمند در سراسر جهان دارد. این سازمان حمایت‌هایش را در قالب فراهم آوردن غذای رایگان، آب سالم، مراقبت‌های بهداشتی و آموزش ارائه می‌شود.

روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ + شعار و پوستر

تاریخ روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳

۱۱ دسامبر به عنوان روز جهانی یونیسف برای قدردانی از ابتکارات تأثیرگذار یونیسف نامگذاری شده است.

یونیسف چیست؟

یونیسف یا صندوق کودکان سازمان ملل متحد، آژانسی است که مسئول ارائه کمک‌های بشردوستانه به کودکان سراسر جهان است. این سازمان یکی از گسترده‌ترین و برجسته‌ترین سازمان‌های رفاه اجتماعی در جهان است که در ۱۹۲ کشور و منطقه حضور دارد.

روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ + شعار و پوستر

تاریخچه یونیسف

یونیسف ذینفع صندوق بین‌المللی اضطراری کودکان (ICEF) است که توسط اداره توانبخشی امداد سازمان ملل در سال ۱۹۴۶ برای ارائه کمک‌های فوری به کودکان و مادران آسیب‌دیده از جنگ جهانی دوم ایجاد شد. در همان سال، مجمع عمومی سازمان ملل، صندوق بین‌المللی اضطراری کودکان سازمان ملل (یونیسف) را برای نهادینه‌سازی بیشتر امدادرسانی پس از جنگ تأسیس کرد.

در سال ۱۹۵۰، مأموریت یونیسف برای مقابله با نیازهای بلندمدت زنان و کودکان، به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه، گسترش یافت. در سال ۱۹۵۳، این سازمان به یکی از مؤلفه‌های ثابت سیستم سازمان ملل تبدیل شد. به این ترتیب، نام آن به صندوق کودکان ملل متحد تغییر یافت، اگرچه نام اختصاری اصلی را حفظ کرد.

یونیسف به طور کامل به کمک‌های دولت‌ها و کمک کنندگان خصوصی متکی است. این سازمان متشکل از نمایندگان دولتی است که توسط شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد به طور کلی برای دوره‌های سه‌ساله منصوب شده‌اند. ۳۶ عضو در هیئت اجرایی، سیاست‌ها، تصویب برنامه‌ها و نظارت بر برنامه‌های اداری و مالی را تعیین می‌کنند.

یونیسف به اهداف بشردوستانه در سراسر جهان کمک زیادی کرده و دارد. در سال ۲۰۱۸، به تولد ۲۷ میلیون نوزاد کمک کرد، واکسن‌های پنج ظرفیتی را برای ۶۵.۵ میلیون کودک مهیا کرد، برای ۱۲ میلیون کودک فرصت آموزش فراهم آورد، چهار میلیون کودک مبتلا به سو تغذیه حاد شدید را درمان کرد و به ۲۸۵ مورد اضطراری بشردوستانه در ۹۰ کشور پاسخ داد.

روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ + شعار و پوستر

شعار روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳

«برای هر کودک، هر حقی» به عنوان شعار روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ انتخاب شده است.

روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ + شعار و پوستر

حقایق شگفت‌انگیز درباره یونیسف

میلیون‌ها کودک را نجات می‌دهد

یونیسف بیش از هر سازمان بشردوستانه دیگری به نجات جان کودکان کمک کرده است؛ ۹۰ میلیون از سال ۱۹۹۰.

تامین تغذیه

یونیسف بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده غذای درمانی آماده مصرف (ready-to-use therapeutic food) در جهان است که خمیری با پروتئین بالا است که می‌تواند کودکانی را که دچار سوءتغذیه شده‌اند ظرف چند هفته به سلامت بازگرداند.

واکسیناسیون

یونیسف نزدیک به ۴۰ درصد از کودکان جهان را واکسیناسیون می‌کند.

محافظت از کودکان در برابر پشه‌ها

یونیسف بزرگترین خریدار پشه‌بند در جهان است که می‌تواند برای محافظت از کودکان در برابر نیش حشرات مضر مورد استفاده قرار گیرد.

روز جهانی یونیسف ۲۰۲۳ + شعار و پوستر

کد خبر 711103

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.