شهریه اضافی مدارس غیردولتی به خانواده‌ها بازگردانده می‌شود

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: وقتی شهریه ابلاغ نشده است، پیش ثبت‌نام باید بر اساس شهریه سال قبل صورت پذیرد و در همین راستا اعلام کرده‌ایم که شهریه اضافه و خارج از ضوابط و مقررات سازمان که از خانواده‌ها گرفته‌شده است، باید بازگردانده شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، احمد محمودزاده ضمن بررسی شهریه مصوب و شهریه فوق‌برنامه یک مجتمع غیردولتی، اظهار کرد: بازدید دوره‌ای و سرزده برای سال تحصیلی آینده را مدتی است آغاز کرده‌ایم و هدف رصد فعالیت‌های مدارس غیردولتی به‌صورت کامل است که ضمن برجسته‌سازی اقدامات کیفی مثبت، جلوی اشتباهات احتمالی گرفته شود.

وی افزود: یکی از نکاتی که در بازرسی از مدارس غیردولتی تأکید داریم، تفکیک شهریه مصوب و شهریه فوق‌برنامه است. مدارس غیردولتی برای شهریه‌ای که از خانواده‌ها دریافت می‌کنند، باید برنامه‌های مشخص و اجرا شده داشته باشند و به‌هیچ‌عنوان نباید وجهی اضافه بر شهریه و خارج از ضوابط و مقررات دریافت کنند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه هنوز شهریه مدارس غیردولتی ابلاغ نشده است، گفت: زمانی که شهریه ابلاغ نشده است، پیش ثبت‌نام باید بر اساس شهریه سال قبل صورت پذیرد و در همین راستا اعلام کرده‌ایم که شهریه اضافه و خارج از ضوابط و مقررات سازمان که از خانواده‌ها گرفته‌شده است، باید بازگردانده شود.

وی به جریمه دو مدرسه که شهریه خارج از مصوبه برای سال آینده داشته‌اند، اشاره کرد و افزود: مدارس غیردولتی که شهریه اضافه از خانواده‌ها دریافت کنند، ضمن اینکه باید شهریه‌های اضافی مازاد بر مصوبه را برگردانند، در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ افزایش شهریه نخواهند داشت و باید طبق شهریه سال قبل ثبت‌نام کنند.

محمودزاده تصریح کرد: با متخلفان احتمالی و کسانی که در خصوص افزایش شهریه و مشوش کردن جو روانی جامعه تأثیرگذار باشند، اعم از مسئولان مدرسه یا منطقه برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

کد خبر 664661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.