هوای اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس است/ ۲ ایستگاه کیفی هوا فعال

سنجش کیفیت هوا، امروز در ساعت منتهی به هفت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۶ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، وضعیت هوای اصفهان امروز _سه‌شنبه بیست‌و هفتم اردیبهشت‌ماه_ به شرح زیر است:

سنجش کیفیت هوای امروز در ساعت منتهی به هفت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۶ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های پروین با شاخص ۱۳۵ در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) و رودکی با شاخص ۷۷ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خرازی، احمدآباد، استانداری اصفهان، کاوه، جی، میثاق، خواجو، باغ غدیر، دانشگاه و شاهین‌شهر فعال نیست.

در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به‌جز شهر اصفهان، ایستگاه سجزی و مبارکه است. شاخص کیفی هوای سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۷۴ و مبارکه با شاخص ۷۶ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 661675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.