نانوایی‌های متخلف جریمه سنگین و پلمب می‌شوند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: نانوایی‌های متخلفی که اقدام به کم‌فروشی یا اجحاف در حق مشتریان کنند، به جرایم سنگین و حتی پلمب واحدهای خود محکوم می‌شوند.

به گزارش ایمنا، رامین صادقی اظهار کرد: با توجه به تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان و ضرورت تأمین نان مورد نیاز مردم، بازرسی‌ها به صورت مستمر و مداوم ادامه پیدا می‌کند تا جلوی تخلفات در واحدهای صنفی نانوایی گرفته شود.

وی افزود: عمده تخلفات احراز شده مربوط به کم‌فروشی و کاهش وزن چانه نان ارائه شده به مردم است که تا ۲۰ درصد نانوایی‌ها در اردبیل دچار چنین تخلف و عارضه‌ای هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: نانوایان باید به وزن مشخص شده خمیر و نان تهیه شده توجه کنند تا اجحافی در حق مشتریان و مردم رخ ندهد و به قیمت تعیین شده نیز نان را به مردم عرضه کنند.

وی با اشاره به عرضه نان سنگک بزرگ‌تر به عنوان یک تخلف آشکار، افزود: در بعضی از نانوایی‌های سنگکی استان شاهد تولید نان بزرگ هستیم که این خود از موارد تخلف محسوب می‌شود و به چنین تخلفاتی نیز رسیدگی می‌شود.

صادقی خاطرنشان کرد: با همکاری تعزیرات حکومتی تا ۱۰ برابر مبلغ درآمدی نانوایان متخلف جریمه شده و در مرحله اول، یک تا دو هفته واحد صنفی آنها نیز تعطیل می‌شود، در صورت تکرار تخلفات واحدهای صنفی متخلف محکوم به ابطال پروانه شده و نمی‌توانند به تولید نان بپردازند، بیشترین گلایه‌ها از کاهش وزن نان تولید شده و افزایش قیمت در بعضی از نانوایی‌ها بوده که با بازرسی و سرکشی‌های مختلف نانوایان متخلف به جرایمی محکوم شدند و ادامه این فرایند را تا رسیدن به وضعیت مطلوب شاهد خواهیم بود.

منبع: مهر

کد خبر 650131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.