روابط برادرانه ایران و آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده است

رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده است، اظهار کرد: دولت‌های ایران و آذربایجان اجازه نمی‌دهند روابط فی‌مابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

به گزارش ایمنا، در گفت‌وگوی تلفنی شامگاه امروز شنبه هشتم بهمن آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و الهام علی‌اف، مراتب تسلیت دولت و ملت ایران بابت حادثه سفارت آذربایجان در تهران به رئیس جمهوری آذربایجان ابلاغ شد.

رئیس‌جمهور با اشاره به ماموریت دستگاه‌های ذی‌ربط برای پیگیری ابعاد این واقعه، با ملت و دولت آذربایجان ابراز همدردی کرد.

دکتر رئیسی همچنین با بیان اینکه روابط دوستانه و برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان بر پیوندهای فرهنگی و تاریخی ناگسستنی بنیان نهاده شده است، اظهار کرد: دولت‌های ایران و آذربایجان اجازه نمی‌دهند روابط فی‌مابین تحت تاثیر القائات بدخواهان دو ملت قرار گیرد.

الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان، نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، با تشکر از ابراز همدردی و تسلیت آیت‌الله رئیسی به دولت و مردم کشورش، تصریح کرد: این یک جنایت غیرمنتظره بود، ولی همکاری دو کشور در این زمینه باید چنان باشد که کسی به بهانه چنین حوادثی فرصت اخلال در روابط دوستانه دو کشور را پیدا نکند.

کد خبر 637208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.