هشدار رگبار پراکنده در مناطق مختلف استان اصفهان/احتمال صاعقه در ارتفاعات

کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به استقرار جوی نسبتاً ناپایدار تا اواخر هفته روی استان اصفهان گفت: رگبارهای پراکنده و رعدوبرق در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در جنوب، نیمه غربی و تا حدی مرکز و روز پنجشنبه در شمال استان پیش‌بینی می‌شود.

آسیه آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، درخصوص پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی، بیانگر استقرار جوی نسبتاً ناپایدار تا اواخر هفته روی استان است؛ بر این اساس وضعیت جوی در اکثر مناطق آسمان کمی ابری و گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید در برخی از مناطق گاهی شدید همراه با خیزش موقت گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز و فردا رگبار پراکنده و رعد و برق در جنوب استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود، افزود: رگبارهای پراکنده و رعد و برق در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در جنوب، نیمه غربی و تا حدی مرکز و روز پنجشنبه در شمال استان صورت می‌گیرد.

کارشناس هواشناسی استان اصفهان پیرامون اینکه وضعیت رگبارهای بارشی و رعدوبرق در مناطق مستعد در حد هشدار زرد و آگاهی شهروندان است و میزان بارش‌ها تا حدی نیست که سیلاب به همراه داشته باشد، تصریح کرد: احتمال وقوع صاعقه در ارتفاعات و مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان اصفهان تغییر محسوسی ندارد، گفت: امروز دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین زمان به ۳۳ درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای فردا ۱۷ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

آقایی خاطرنشان کرد: خوروبیابانک با دمای ۳۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین‌میاندشت با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان است.

کد خبر 606395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.