ارائه خدمات رایگان مهندسی به مالکان ساختمان‌های آسیب دیده در سیل

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد گفت: با هدف کمک به همشهریانی که خانه‌ها و ساختمان‌های آنان در سیل اخیر دچار خسارت و تخریب شده است، خدمات رایگان نظام مهندسی ارائه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد، مجتبی فرهمند اظهار کرد: با تصمیم هیئت مدیره این سازمان و هماهنگی‌های به عمل آمده با معاونت عمرانی استانداری یزد؛ خدمات نظام مهندسی به مالکان ساختمان‌های آسیب دیده در سیل اخیر رایگان ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمت مذکور به افرادی تعلق می‌گیرد که پرونده تخریب یا خسارت ساختمان آنها توسط شهرداری یا بنیاد مسکن تأیید شده باشد، افزود: افراد پس از سیر مراحل اداری و تشکیل پرونده در شهرداری یا بنیاد مسکن و اخذ تاییده‌های لازم می‌توانند با مراجعه به سازمان نظام مهندسی نسبت به دریافت خدمات رایگان مهندسی در راستای پروانه ساخت خود اقدام کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به اینکه انجام امور مهندسی در این طرح با همکاری نمایندگی آستان قدس رضوی در استان و توسط مهندسان رضوی صورت می‌گیرد، تاکید کرد: سایر مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز می‌توانند پس از تأیید مراجع ذیصلاح بدون کسر سهمیه در این کار خیر سهیم باشند.

فرهمند با بیان اینکه در سیل اخیر صدها ساختمان خسارت‌هایی اعم از تخریب کامل یا تخریب بخشی از دیوارها انجام شده است، مطرح کرد: امیدواریم با اجرای این طرح در سازمان نظام مهندسی به رسالت خود در قبال آسیب دیدگان سیل اخیر عمل کرده باشیم و کمک کنیم تا بعد از این ساختمان‌های ایمن و امن جایگزین ساختمان‌های تخریب شده گردد.‌‎

کد خبر 604510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.