ثبت‌نام بیش از ۱۷۸ هزار اصفهانی برای اربعین/لزوم پرداخت حق بیمه برای قطعی شدن ثبت‌نام

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به ثبت‌نام ۱۷۸ هزار و ۳۴۳ نفر از استان اصفهان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح، گفت: زائران باید ضمن مراجعه به سامانه سماح نسبت به پرداخت حق بیمه خود که ۱۸ هزار تومان مصوب شده است، اقدام کنند تا ثبت‌نام آنها قطعی شود.

علیرضا صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به ثبت‌نام ۱۷۸ هزار و ۳۴۳ نفر از استان اصفهان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح، اظهار کرد: شهرستان‌های اصفهان با ۹۲ هزار و ۶۲۰ نفر، خمینی‌شهر با ۱۰ هزار و ۳۳۵ نفر، نجف‌آباد با ۷۷۶۸ نفر و فلاورجان با ۴۲۰۵ نفر بیشترین تعداد ثبت‌نام زائر برای پیاده‌روی اربعین را داشتند.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های شاهین‌شهر و شهرضا نیز در مرتبه‌های بعدی از نظر تعداد زائر ثبت‌نامی قرار دارند، افزود: مرز مهران با انتخاب شدن توسط ۱۲۴ هزار و ۹۵۶ زائر در صدر مرزهای انتخابی قرار دارد و حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر نسبت به انتخاب مرز خروجی خود اقدام نکرده‌اند.

مدیرکل سازمان حج و زیارت استان اصفهان با تاکید بر لزوم پرداخت حق بیمه برای ثبت‌نام قطعی زائران، تصریح کرد: زائران باید ضمن مراجعه به سامانه سماح نسبت به پرداخت حق بیمه خود که ۱۸ هزار تومان مصوب شده است، اقدام کنند.

لزوم خودداری افراد درگیر با بیماری‌های خاص و افراد نیازمند خدمات پزشکی ویژه از پیاده‌روی اربعین

وی با بیان اینکه ۸۶ هزار و ۲۶۵ نفر با پرداخت حق بیمه ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند، ادامه داد: در صورت قطعی نبودن ثبت‌نام، افراد اجازه عبور از مرز را ندارند؛ بنابراین بر پرداخت حق بیمه در سامانه سماح تاکید می‌شود و شرکت بیمه‌گر تا ۳۰۰ میلیون تومان در صورت فوت یا نقص عضو، پرداخت خسارت می‌کند.

صادقی با بیان اینکه زائران برای خروج از مرز و شرکت در پیاده‌روی اربعین نیازمند گذرنامه دارای اعتبار هستند، گفت: توصیه می‌شود افرادی که از تزریق آخرین دوز واکسن کرونای آنها شش ماه گذشته است، نسبت به تزریق دوز یادآور و تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود افراد درگیر با بیماری‌های خاص نظیر سرطان، دیابت شدید و بیماری‌های کلیوی و افراد نیازمند خدمات پزشکی ویژه از تشرف به این سفر خودداری کنند؛ همچنین تشرف به این سفر به افراد دارای سن بیش از ۶۰ سال توصیه نمی‌شود.

کد خبر 600121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.