آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در اولین جلسه دولت نهایی می‌شود/مدارس سال آینده حضوری است

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون تلفیق مجلس بررسی‌ شد و به توافق رسیدند که در نخستین جلسات دولت برای نهایی‌کردن آیین‌نامه اقدام شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از میزان، یوسف نوری در حاشیه نمایشگاه رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران درباره قانون رتبه‌بندی فرهنگیان، اظهار کرد: موضوع در کمیسیون تلفیق مجلس بررسی‌شد و به توافق رسیدند که در نخستین جلسات دولت برای نهایی کردن آئین‌نامه اقدام شود و ممکن است هفته آینده در دستور کار جلسه دولت قرار بگیرد.

وی افزود: فرهنگیان انتظار دارند قانون رتبه‌بندی فرهنگیان زودتر انجام شود؛ اما مراحل قانونی باید طی شود هنوز آئین‌نامه ازنظر کلی نهایی نشده است.

وزیر آموزش‌وپرورش با توجه به بازگشایی مدارس و شرایط کرونا، تصریح کرد: در همه‌گیری‌ها آخرین مکانی که بسته شود مدرسه و اولین مکانی که باز می‌شود نیز مدرسه است. البته باید نکات بهداشتی رعایت شود؛ در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شده که در سال آینده مدارس و دانشگاه‌ها حضوری شود و اگر موردی باشد ستاد کرونا اعلام می‌کند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها در مدارس استفاده کنیم نهادسازی کردیم امروز هم شاهد حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه هستیم.

نوری با اشاره به‌ضرورت هم‌افزایی ارگان‌ها اضافه کرد: برای اعمال حکمرانی شایسته ناگزیر باید از مردم استفاده کنیم این راهبرد از ابتدای انقلاب مورد تأکید بوده است. در دولت سیزدهم نیز رئیس‌جمهور تاکنون ثابت کرده که به حضور مردم توجه ویژه دارد و وزارتخانه‌ها پیگیر این سیاست دولت هستند.

کد خبر 591082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.