جشنواره تئاتر کودک و نوجوان فرصتی برای محک نسل جدید است

داور بخش مسابقه تئاتر کودک بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: نسل جدید به انگیزه نیاز دارد تا در جشنواره‌هایی این‌چنینی شرکت کند و توانایی‌های خود را محک بزند تا خود را از طریق اثر هنری به دیگران معرفی کند.

به گزارش ایمنا، امیر سلطان‌احمدی اظهار کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان بهانه‌ای برای تولید آثاری درخور برای کودکان و نوجوانان است و وقتی رقابتی باشد گروه‌ها برای ارتقای سطح کیفی آثارشان تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: هر چند رقابت در هنر بی‌معناست اما به هر حال نسل جدید به انگیزه نیاز دارد تا در جشنواره‌هایی این‌چنینی شرکت کنند و توانایی‌های خود را محک بزنند تا خود را از طریق اثر هنری به دیگران معرفی کنند.

داور بخش مسابقه تئاتر کودک بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان افزود: رقابت سالم می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت آثار داشته باشد. ضمن اینکه شرکت‌کنندگان در جشنواره باید به یاد داشته باشند که روزهای برگزاری جشنواره فرصتی است تا با تماشای آثار یکدیگر و شرکت در کارگاه‌ها سطح دانش خود را ارتقا دهند.

وی تصریح کرد: بنده به دلیل مشغله کاری متوجه عدم برگزاری جشنواره در دو سال گذشته نشدم، اما با وجود همه مشکلات باید قدر داشته‌ها را دانست و این سنت همیشگی را حفظ کرد چراکه بیش از این‌ها باید به کودکان و نوجوانان توجه شود و هر چقدر در این زمینه تلاش کنیم باز هم کم است.

سلطان‌احمدی عنوان کرد: از دید من یک تئاتر کودک استاندارد باید در عین روایت قصه جذاب و سرگرم کننده و استفاده به جا از موسیقی و…، کودک را به تفکر وادارد و برای او سوال ایجاد کند، کودک بعدها فرصت دارد کارهایی را تماشا کند که صرفاً سرگرمش کند اما در این سن، ایجاد سوال و به تکاپو افتادن برای گرفتن پاسخ آن سوال اهمیت اساسی دارد.

وی اظهار کرد: امیدوارم روزی فرا برسد که همه مسئولین درک کنند که تولید برای بچه‌ها (چه در حوزه نمایش و چه در سینما و تلویزیون) کاری تخصصی و زمان‌بر است و به یاد داشته باشند که بودجه و زمانی که به آثار مربوط به کودکان و نوجوانان اختصاص می‌دهند باید به اندازه بودجه و زمانی باشد که در اختیار کارهای مخصوص مخاطب بزرگسال قرار می‌دهند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، اول تا ششم تیرماه سال ۱۴۰۱ به دبیری امیر مشهدی‌عباس با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در کهن شهر همدان برگزار می‌شود. مشروح اخبار بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را می‌توانید از سایت جشنواره به نشانی https://icy.theater.ir/fa/ دنبال کنید.

منبع: برنا

کد خبر 583840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.