جلسه فوری برای فوتبال در مجلس شورای اسلامی

رئیس مجلس شورای اسلامی با درخواست وزیر ورزش برای رسیدگی ویژه به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران موافقت کرد.

به گزارش ایمنا، فدراسیون فوتبال ایران که خود را برای حضور «جیانی اینفانتینو»، رئیس فیفا در یکی از بازی‌های تیم ملی ایران مقابل عراق و امارات آماده می‌کند، همچنان با مشکل تأیید اساسنامه خود روبه‌رو است.

فیفا که طی نامه‌های رسمی در ماه‌های اخیر خواستار تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال به عنوان نهادی مستقل و غیردولتی شده، همچنان منتظر پاسخ فدراسیون در این زمینه است.

شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال که این روزها با حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا تحت فشار اهالی فوتبال است، در جلسات متعدد خود با حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، از اهمیت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال خبر داد و از وی خواست تا قبل از اتمام ضرب‌الاجل فیفا، این موضوع را از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیری کند.

سجادی که انتظار نداشت در دولت حسن روحانی موضوع تصویب اساسنامه به مجلس کشیده شود، پس از رایزنی از اعضای هیأت دولت، به سراغ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی رفت تا او را از وضعیت اضطراری برای فوتبال ایران آگاه کند.

قالیباف شب گذشته با آگاهی از حضور جیانی اینفانتینو در اواسط بهمن‌ماه در تهران، دستور ویژه داد تا پرونده مربوط به اساسنامه فدراسیون فوتبال در دستور کار کمیسیون‌های مربوطه مجلس قرار گیرد.

از این‌رو حسن کامرانی‌فر، دبیر کل فدراسیون و بخش حقوقی این نهاد به همراه حمید سجادی امروز به مجلس می‌روند تا در جلسه کمیسیون فرهنگی شرکت کرده و نمایندگان مجلس را در جریان مربوط به جزئیات اساسنامه قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی قصد دارد ظرف مدت دو هفته بررسی روند تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال را به اتمام برساند تا با حضور اینفانتینو در تهران و احتمال برگزاری جشن صعود تیم ملی به جام‌جهانی قطر، خیال طرفداران فوتبال در کشور را از این حیث راحت کند.

تیم ملی فوتبال ایران هفتم و دوازدهم بهمن‌ماه به ترتیب مقابل عراق و امارات در ورزشگاه آزادی بازی می‌کند. رئیس فیفا به بهانه تماشای یکی از این دیدارها به تهران سفر می‌کند تا موضوع مربوط به تصویب اساسنامه و همچنین ورود بانوان به ورزشگاه‌های فوتبال را از نزدیک بررسی کند.

منبع: مهر
کد خبر 547953

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.