هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است/۳ ایستگاه ناسالم برای عموم

کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ پنجشنبه ۲۷ آبانماه _ در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ پنجشنبه ۲۷ آبانماه - در ساعت منتهی به ۹:۳۰ صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۷ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۶۶ در وضعیت سالم ثبت شده بود.

دستگاه سنجش کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان‌های باهنر با شاخص ۱۶۱، کاوه ۱۵۴، استانداری ۱۵۲، در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) قرار دارند و ایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۱۴۸، فیض ۱۴۳، فرشادی ۱۴۰، خرازی ۱۳۹، پروین ۱۳۶، ورزشگاه میثاق ۱۳۱، رودکی ۱۱۴، رهنان ۱۱۳، در-وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خواجو، باغ غدیر، دانشگاه، جی فعال نیست همچنین دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های مبارکه با شاخص ۹۵، میرزاطاهر ۲۷، در وضعیت سالم قرار دارند.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر روی عدد ۷۷ در وضعیت سالم و سجزی با قرار گرفتن روی ۱۳۴، در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

کد خبر 536190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.