امدادرسانی به ۱۱۵ آسیب دیده در ۵۶ حادثه هفته اول آبان‌ماه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان از امدادرسانی به ۱۱۵ آسیب دیده ناشی از ۵۶ حادثه به وسیله ۶۰ تیم عملیاتی این جمعیت در هفته اول آبان‌ماه خبر داد.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص وضعیت امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در حوادث هفته گذشته، اظهار کرد: پوشش امدادی ۵۶ حادثه در هفته قبل انجام شده است و ۱۱۵ آسیب دیده ناشی از این حوادث در این مدت، از خدمات امدادی هلال‌احمر استان اصفهان بهره‌مند شدند؛ حوادث جاده‌ای با ۳۱ حادثه همچنان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی در مورد حوادث تحت پوشش این جمعیت از روز شنبه یکم تا جمعه هفتم آبان‌ماه، افزود: در این بازه زمانی ۳۱ حادثه جاده‌ای، ۱۲ حادثه شهری، پنج خدمت حضوری، یک حادثه کوهستان و هفت حادثه صنعتی و کارگاهی به وسیله نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر استان پوشش داده شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، خاطرنشان کرد: در امدادرسانی به حوادث رخ داده نجات یافتگان ۵۷ نفر بودند که از این تعداد ۳۵ نفر به بیمارستان‌ها منتقل شدند و ۲۲ نفر خدمات درمانی سرپایی دریافت کردند.

کریمی تصریح کرد: ۱۴۸ نفر نیروی عملیاتی نجات‌گر و امدادگر این جمعیت در قالب ۶۰ تیم عملیاتی با به‌کارگیری ۵۴ دستگاه خودروی امدادی و همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در عملیات یاد شده فعالیت داشته‌اند و در این مدت دو عملیات رهاسازی به وسیله نیروهای این جمعیت هلال‌احمر استان انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه شهروندان اصفهانی تقاضا می‌شود ضمن رعایت نکات ایمنی در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.

کد خبر 532290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.