بازگشایی حضوری مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان‌ماه

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: مطابق آخرین مصوبات ستاد کرونای کشور که به استان‌ها ابلاغ شده است با توجه به اینکه روند واکسینه شدند دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم صورت گرفته است بازگشایی مدارس و کلاس‌های درس حضوری این گروه از ۱۵ آبان ماه خواهد بود.

آذرکیوان امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان متوسطه، اظهار کرد: آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان دوره متوسطه از اواخر شهریورماه بود که به آموزش و پرورش استان اصفهان هم ابلاغ شده است، برای اجرای این برنامه ابتدا واکسینه کردن دانش‌آموزان پایه دوازدهم انجام گرفته است، سپس با واردات واکسن به کشور وزارت بهداشت اعلام کرد همه دانش‌آموزان مقطع متوسطه می‌توانند واکسیناسیون را انجام دهند.

۳۹۹ هزار دانش‌آموز متوسطه واکسینه شدند

وی افزود: از آمار ۵۰۰ هزار دانش‌آموز مقطع متوسطه که در استان اصفهان وجود دارد، واکسیناسیون بیش از ۳۹۹ هزار نفر انجام شده است، در واقع با توجه به آمارهای موجود دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم در استان واکسیناسیون قریب به ۷۵ درصد گروه متوسطه صورت گرفته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان در خصوص روند بازگشایی مدارس از آّبان ماه و آخرین مصوبات ابلاغی ستاد ملی کرونای کشور، تصریح کرد: بر مبنای آخرین مصوبات ستاد ملی کرونای کشور باتوجه به اینکه واکسیناسیون دانش آموز متوسطه از اواخر شهریورماه شروع شده است و دانش آموزان دوز دوم واکسن کرونا را در پایان مهرماه دریافت می‌کنند و دو هفته باید سپری شود تا بدن آنها به سطح ایمنی کاملی برسد، بنابراین مدارس از ابتدای آبان ماه بازگشایی نمی‌شوند.

امیرپور، تاکید کرد: مطابق آخرین مصوبات ستاد کرونای کشور که به استان‌ها ابلاغ شده است با توجه به اینکه روند واکسینه شدند دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم صورت گرفته است بازگشایی مدارس و کلاس‌های درس حضوری این گروه از ۱۵ آبان ماه خواهد بود.

بازگشایی مدارس متوسطه اول از ابتدای آذرماه / ابلاغ شیوه‌نامه‌های بهداشتی به مدارس

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان، گفت: همچنین بازگشایی کلاس‌های درس حضوری دانش‌آموزان متوسطه اول با توجه به روند واکسینه شدن آنها از ابتدای آذرماه است و تصمیم این برنامه بازگشایی در مدراس استان مطابق مصوبات ستاد ملی کرونای کشور است.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه و اولویت آموزش و پرورش سلامت دانش‌آموزان است بازگشایی مدارس متوسطه با رعایت همه پروتکل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی است که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرده است.

امیرپور تصریح کرد: برای افرادی که در یک کلاس هستند باید فاصله یک و نیم متری رعایت شود و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده ضروری است، همه گروه‌های آموزشی در مدراس استان با بازگشایی مدارس و کلاس حضوری دانش‌آموزان مکلف به رعایت این موارد شدند و شیوه‌نامه‌ها به همه مدارس استان ابلاغ شده است.

کد خبر 530313

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.