سهمیه مرغ‌فروشان متخلف حذف می‌شود/مردم در سامانه رهتاب شکایت کنند

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه مردم می‌توانند هر گونه تخلفی که توسط مرغ فروشان انجام می‌شود را در سامانه رهتاب ثبت کنند، گفت: خروجی این گزارش در سامانه رهتاب توسط بازرسی اصناف به سرعت پیگیری شده و سهمیه مرغ آن واحد صنفی قطع می‌شود.

حسین ایراندوست در گفت و گو با خبرنگار ایمنا در رابطه با تخلفاتی که برخی فروشندگان مرغ در زمان توزیع مرغ سهمیه‌ای انجام می‌دهند، اظهار کرد: با هدف جلوگیری از این تخلفات، پس از ثبت کد ملی در سامانه رهتاب و خرید مرغ برای مصرف کنندگان پیامکی حاوی اطلاعات خرید ارسال می‌شود که در آن یک لینک برای ثبت نظرات وجود دارد.

وی افزود: در صورت وجود مغایرت بین اطلاعاتی که در پیامک ذکر شده و میزان مرغی که توسط فرد خریداری شده، می‌توانند با مراجعه به لینک ارسالی این تخلف را گزارش کنند؛ خروجی این گزارش در سامانه رهتاب توسط بازرسی اصناف به سرعت پیگیری شده و سهمیه مرغ آن واحد صنفی قطع می‌شود.

معاون جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: بنابراین لازم است خریداران مرغ حتماً از طریق لینکی که برای آنان ارسال می‌شود تخلفات را گزارش کنند، این موضوع در جلوگیری از تخلفات بسیار مؤثر بوده و سهمیه مرغ تعداد قابل توجهی از مرغ فروشان قطع شده است.

ایراندوست همچنین در رابطه با افزایش قیمت جوجه یک روزه نیز اظهار کرد: قیمت مصوب جوجه یک روزه چهار هزار و ۲۰۰ تومان بوده که در بازار بیش از این مقدار عرضه می‌شود، در استان اصفهان تولیدی جوجه یک روزه وجود ندارد بنابراین نمی‌توان مستقیم برای جلوگیری از این تخلفات اقدامی انجام داد.

وی تصریح کرد: البته به وزارتخانه اعلام شده که نظارتی بر این بخش وجود نداشته و مرغدار مجبور است جوجه را با قیمت بالاتری خریداری کند، البته زمانی می‌توان به صورت قانونی با این تخلفات برخورد کرد که مرغداران شکایت خود را اعلام کرده و مستندات کافی برای آن ارائه دهند و اینکه مرغداران صرفاً بیان کنند جوجه را گران خریداری کرده‌اند وجاهت قانونی نداشته و قابل پیگیری نیست.

کد خبر 518401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • نسیم IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۰
  0 0
  باسلام برای ثبت شکایت چه باید کرد،برخی فروشگاهها وزن مرغ نیم تا 1 کیلو بیشتر ثبت میکنند تا هزینه مثل ازاد حساب شود ،
 • سعید IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۶
  0 0
  با سلام چرا هر دفعه که مرغ می‌گیریم چهار کیلو بهمون میدن ولی پیام اومده که پنج کیلو دریافت کردید؟ اون یک کیلو ها چیطور میشه، آزاد فروخته میشه، من تا حالا ده کیلو تلبکارم، یه فکری بکنید، با تشکر
 • Z IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۸
  1 0
  من اصلا هیچ خریدی انجام ندادم ..ولی هر چندروز یبار برا خریرد مرغ میزنه.. چرا آخه؟