نماینده مخالف: دخترو داماد شما یک هفته قبل،بعد از ۲.۵ سال به تهران منتقل شدند

جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی وزراتخانه بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

به گزارش ایمنا، بررسی صلاحیت بهرام عین‌اللهی وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور کار جلسه امروز -دوشنبه یکم شهریورماه- مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

مهمترین بخش سخنان توسلی، نماینده مخالف وزیر پیشنهادی به شرح زیر است:

شما سهامدار بیمارستان خصوصی و همزمان شاغل در بخش دولتی هستید. دیروز ۶۸۴ نفر از مردم به دلیل کرونا از دنیا رفتند. رأی مردم به رئیس جمهور پیامی دارد که العاقل یکفی به الاشاره. -حوزه سلامت مهمترین بخش از زندگی انسان است. عین الهی انسانی فرهیخته و متخصص در حوزه چشم پزشکی است ولی امروز می‌خواهد سکاندار این وزارتخانه استراتژیک شود. در برنامه ۱۱۷ صفحه‌ای او نشانه‌ای از فکر استراتژیک نیستیم و شاهد کلی گویی هستیم.

-شاخصهای کمی با زمان بندی مناسب در برنامه او نیست. پزشک خانواده از اسناد بالادستی ما در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه و برنامه ابلاغی مقام معظم رهبری است. پرونده سلامت الکترونیک ۱۰ سال است معطل مانده است. حضور تمام وقت استادان بالینی در بیمارستانها و ورود برخی از آنها به بخش خصوصی لطمات زیادی به اقشار مختلف جامعه وارد کرده است. -جایگاه اخلاق در خصوص زیرمیزی و سقط جنین در برنامه شما کجاست؟ برنامه‌ای که نوشته‌اید را خود خوانده‌اید؟ جنابعالی چگونه می‌خواهید بر اساس داده‌هایی تصمیم بگیرید که مربوط به ۱۰ سال قبل است؟ در برنامه‌تان مهمترین علل مرگ ایرانیان را بیماری عروقی عنوان کرده‌اید که مربوط به پنج سال قبل است ولی الان کرونا مردم را قتل عام می‌کند. آمارتان درباره آلزایمر مربوط به پنج سال قبل است.

بفرمائید دلایل بروز بیماری آلزایمر چیست و برنامه شما برای کنترل آن چیست؟ صدمات جاده‌ای را با ۳۱ درصد کاهش اعلام کرده‌اید ولی آمار رسمی کشور چیز دیگری می‌گوید. شما ۱۲.۵ میلیون ایرانی را مبتلا به اختلال روانی اعلام کرده‌اید که معنی‌اش این است که از هر ۴ نفر، یک نفر بیمار روانی است که مربوط به ۱۰ سال قبل است. حتی آمار تزریق واکسن شما مربوط به دو ماه قبل است.

سخن گفتن از طب سنتی در کشور ما جرم است. حکیمی مانند خیراندیش را ۵۷ بار به دادگاه برده اند. شما درباره مافیای که در کشور وجود دارد و اجازه نمی‌دهد طب سنتی جان بگیرد هیچ برنامه‌ای اعلام نکرده‌اید.

در حوزه نیروی انسانی بسیاری از پرستاران و کادر درمان انگیزه و توان لازم برای کار را ندارند. هزاران نفر به صورت قراردادی کار می‌کنند ولی در برنامه شما مطلبی برای تغییر وضعیت آنها نیست. بهورزان در پایین‌ترین سطح خدمات بهداشتی نقش تعیین کننده دارند ولی برای آنها هیچ برنامه‌ای ندارند. در برنامه شما درمان به پیشگیری مقدم است.

شما در برنامه خود چیزی درباره کاهش آلودگی هوا نیست. درباره گذشته‌تان توضیحاتی باید بدهید در سال ۷۴ دوره دکتری علوم آزمایشگاهی را لغو و به کارشناسی تقلیل دادید. علت آن چه بود؟ در برنامه شما چیزی درباره مشکلاتی مانند درباره کمبود دارو و توزیع آن دیده نمی‌شود.

شما صدور مجوز تأسیس هر گونه مؤسسه آموزش پزشکی را از سال ۷۴ تا ۸۳ را متوقف کردید و ظرفیت پذیرش پزشکی را بسیار کاهش دادید. در انتهای مسئولیت شما ۳۷ دانشکده کمتر از ۲۰۹۰ نفر پذیرش پزشک کردند. در آن سال با وجود ۱۶ دانشکده دندانپزشکی تنها ۴۳۰ دانشجو پذیرش شده اند.

شما دارای مطلب خصوصی در مجتمع قائم و شاغل در بیمارستان خصوصی نگاه هم هستید و همزمان در بخش دولتی هم مشغولید. شما از سهامداران اصلی بیمارستان خصوصی نگاه در خیابان گل نبی هستید.

دخترخانم و داماد شما، رضایی محل خدمتشان در دماوند تعیین شد ولی یک هفته قبل بعد از ۲.۵ سال به تهران منتقل شدند. انشاالله رانت و پارتی بازی وجود نداشته ولی چرا همزمان با معرفی شما هر دو این بزرگواران به تهران منتقل شدند؟

مهمترین بخش سخنان مهدی عسکری، نماینده مخالف نیز به شرح زیر است:

انتخاب وزیر بهداشت و درمان انتخاب حیاتی است و با جان مردم نمی‌شود با تساهل بیان کرد. ما یک وزیر معمولی برای شرایط عادی نمی‌خواهیم. وزارت بهداشت هر تصمیمی در ستاد کرونا بگیرد برای کل کشور تصمیم سازی می‌کند. برخی اختیارات این ستاد فراتر از قانون اساسی است. -در برنامه‌های وزیر پیشنهادی، تقلید محض از سازمان بهداشت جهانی درباره کنترل کرونا را می‌بینیم. با تلفاتی که در کارآزمایی دادیم. این عواقب روند موجود است. کمیته علمی ستاد کرونا که از دوستان آقای وزیر است می‌گوید برای رمدسیور پنج هزار میلیارد تومان هزینه کردیم که اثربخشی آن زیر سوال است.

در واکسیناسیون تعارضات و تناقضات بین حرف مسئولان را ببینید. یک روز می‌گویند واکسن وارد نشود و روز بعد می‌گویند از هر جا بشود وارد می‌کنیم. این التهابات را چه کسی جواب می‌دهد؟ آقای رئیسی، وزارت بهداشت، وزارت مردم است نه وزارت پزشکان.

بالاترین تعارض منافع در وزارت بهداشت است و بالاترین مافیا در بخش دارو است. این همه تعارض منافع در لایه‌های مختلف وزارت بهداشت است که کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد. سوابق وزیر پیشنهادی فقط در حوزه آموزش است. ما مدیر قوی و جهادی می‌خواهیم. سوابق قوی می‌خواهیم تا تحول جدی ایجاد شود.

کد خبر 516652

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.